Magazyny
Gorące newsy

Panattoni pozyskuje miliony na nowy obiekt Park Poznań A2

Pierwszy budynek o powierzchni 82 000 mkw. został już w pełni wynajęty przez globalnego giganta odzieżowego

Firma Panattoni otrzymała od PKO Banku Polskiego finansowanie w wysokości 67 mln euro na budowę hali o powierzchni 82 000 mkw w Panattoni Park Poznań A2. Obiekt zostanie wynajęty przez duże przedsiębiorstwo odzieżowe.

Panattoni zbuduje Park Poznań A2 

Na początku tego roku Panattoni zakupił 35 ha ziemi przy autostradzie A2, około 17 km na wschód od centrum Poznania. Panattoni Park Poznań A2 składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni 150 000 mkw.

Panattoni po raz kolejny udowodniło, że cieszy się dużym zaufaniem instytucji finansowych. Banki widzą rosnący potencjał rynku powierzchni magazynowych, najszybciej rozwijającego się segmentu branży nieruchomości. Różnorodność zastosowanych w centrum rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju jest również bardzo ważna, ponieważ wpłynie to na jego trwałość – mówi Karina Trojańska, dyrektor finansowy i operacyjny Panattoni.

Panattoni pozyskuje miliony na nowy obiekt Park Poznań A2
Panattoni Europe

Czytaj też: Regesta wynajmuje powierzchnię magazynową od Panattoni

Innowacyjne rozwiązania w nowym projekcie Panattoni

Pierwszy budynek o powierzchni 82 000 mkw. został już w pełni wynajęty przez globalnego giganta odzieżowego i będzie obsługiwał jego segment e-commerce. Budynek zostanie wybudowany bez użycia PVC i uzyska co najmniej certyfikat BREEAM „Doskonały”. Znajdą się w nim również instalacja fotowoltaiczna o mocy 700 MWp, system BMS i inteligentne oświetlenie oraz system odzyskiwania wody deszczowej, ładowarki dla samochodów elektrycznych, udogodnienia dla rowerzystów, siłownia, taras na świeżym powietrzu, kort do siatkówki oraz miejsce do gry w bule.

Projekt w Poznaniu to kolejna inwestycja Panattoni, która ma zostać sfinansowana przez PKO Bank Polski. Ta inwestycja łączy w sobie bardzo dobrą lokalizację z najwyższymi standardami ESG, które zostaną potwierdzone przez certyfikację BREEAM, co czyni ją idealnym wyborem dla naszej strategii finansowania projektów zielonych – dodaje Agata Gola, dyrektor finansowania nieruchomości komercyjnych w PKO Banku Polskim.

Czytaj też: Nowe reguły fiskalne UE zwiększą dług, ale i inwestycje!

Panattoni rozpoczyna budowę City Logistics Łodź VI

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button