Magazyny

Magazyn MLP Poznań West zyskał nowego najemcę

Hiszpańska firma Cosentino jest obecna na polskim rynku od 2016 roku. Aktualnie zwiększa swoją obecność i zakres usług, w czym pomóc ma park logistyczny MLP Poznań West. 

MLP Poznań West z nowym nabywcą

W obiekcie MLP Poznań West sporą przestrzeń zajmie dostawca logistyczny zorientowany na branżę budowlaną. Firma Cosentino Poland dostarcza produkty do wykańczania wnętrz. W poznańskim parku logistycznym zdecydowano się na wynajęcie powierzchni sięgającej 4,1 tys. m2, z czego 3,8 tys. m2 zostanie przeznaczone na cele magazynowe, a reszta na powierzchnie biurowe, w tym showroom.

Przekazanie powierzchni nastąpi na początku przyszłego roku. Consentino do hiszpańska grupa zajmująca się m.in. dystrybucja materiałów wykończeniowych i wnętrzarskich. Obecność w poznańskim obiekcie pozwoli jej zwiększyć swoją obecność na polskim rynku.

Firma Cosentino rozpoczęła swoją działalność w Polsce od utworzenia filii w Warszawie oraz Katowicach. Dobre wyniki utorowały drogę kolejnej inwestycji, tym razem w Poznaniu. Andrzej Włodarczyk, General Manager w Cosentino Poland dodał, że jest przekonany, iż to początek kolejnych inwestycji Cosentino w Polsce.

Zobacz także: MLP Group: utrzymuje się wysoki popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe

Przestrzeń magazynowa szczególnie atrakcyjna w okolicach Poznania

Centrum logistyczne MLP Poznań West dostarczy łącznie 141 tys. m2 przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 29 ha. W obiektach podwyższono hale, które mają obecnie 11,5 m.

Dorota Koseska, Senior Associate w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers przekazała, że największą zaletą parku jest jego dogodne położenie, blisko głównych szlaków handlowych oraz zachodniej granicy, co stwarza dodatkowe możliwości w ramach wymiany międzynarodowej.

Zobacz także: Co czwarty Polak nie może sobie pozwolić na tradycyjne, świąteczne wydatki

Park logistyczny znajduje się na zachodzie Poznania, niedaleko drogi S11. Obiekt położony jest 7 km od od węzła z autostradą A2.

Za realizacja obiektów dla MLP odpowiada spółka W.P.I.P. W transakcji pośredniczyła firma Colliers.

Wielkopolska to jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce, jeśli chodzi o branżę TSL (Więcej: Colliers: zainteresowanie ze strony najemców na rynku magazynowym nie słabnie).

Prologis wybuduje łódzką fabrykę Ziehl-Abegg

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button