Magazyny

Panattoni rusza z kolejną budową. Tym razem pod Poznaniem

Ze względu na lokalizację park logistyczny w Poznaniu będzie dobrą bazą do prowadzenia działań logistycznych w kraju

Budowa nowego parku przemysłowego Panattoni Park Poznań East II właśnie ruszyła. Deweloper rozpoczął prace budowlane w Gądkach, w pobliżu autostrady A2. Nowy obiekt zajmie obszar o powierzchni 37 000 metrów kwadratowych, pierwszym najemcą będzie operator logistyczny Geodis, który wynajmie 8 500 metrów kwadratowych powierzchni.

Budowa Panattoni Park Poznań East II rozpoczęta

Panattoni zainicjował budowę nowego parku logistycznego – Panattoni Park Poznań East II – w okolicy autostrady A2, w pobliżu stolicy Wielkopolski. Nowy park będzie składał się z jednej hali magazynowej o łącznej powierzchni 37 000 metrów kwadratowych, która będzie zgodna ze standardem certyfikacji środowiskowej BREEAM Excellent. Pierwszym najemcą obiektu będzie operator logistyczny Geodis, który zajmie około 8500 metrów kwadratowych hali. Geodis przejęło niedawno operatora logistycznego PEKAES, dla którego Panattoni wcześniej ukończyło już 11 projektów w całym kraju.

Decyzja o budowie nowego parku w Wielkopolsce podyktowana jest mocnymi danymi rynkowymi, które pokazują, że ten region kolejny kwartał z rzędu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pod kątem popytu na powierzchnię przemysłowe w Polsce. Doświadczenie płynące z ponad dziesięciu realizacji dla firmy GEODIS, okazuje się bezcenne podczas obecnej współpracy. Dostarczamy dedykowaną powierzchnię, która w większości będzie magazynem cross-dock z zadaszoną rampą boczną służącą do rozładunku. Lata kooperacji potwierdzają, ile znaczy sprawdzony deweloper dla zrozumienia potrzeb operatora logistycznego – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Panattoni

Czytaj też: Panattoni pozyskuje miliony na nowy obiekt Park Poznań A2

Park logistyczny z dobrą lokalizacją

Ze względu na lokalizację park logistyczny w Poznaniu będzie dobrą bazą do prowadzenia działań logistycznych w kraju, a także dystrybucji towarów w kierunku Europy Zachodniej i Skandynawii. Obiekt znajduje się w pobliżu autostrady A2, łączącej kluczowe ośrodki w Europie Środkowej i Wschodniej, takie jak Warszawa, Łódź, Poznań i Berlin. W okolicy inwestycji przebiega także droga ekspresowa S11 (węzeł „Poznań Krzesiny”), umożliwiająca dotarcie ze Śląska na Pomorze, oraz S5 (węzeł „Poznań Wschód”), która łączy stolicę Wielkopolski z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Wzrost, doskonałość operacyjna i koncentracja na potrzebach Klienta stanowi DNA firmy GEODIS. Nowe inwestycje i rozwój sieci dystrybucji są częścią długoterminowej strategii i filozofii działania naszej organizacji. Poznań, wraz z całym potencjałem Wielkopolski, odgrywa kluczową rolę na mapie operacji logistycznych GEODIS – powiedział Olivier Royer, Executive Vice President of GEODIS European Road Network.

Czytaj też: Ceny mieszkań ciągle rosną. Na razie tylko nominalnie, bo realny wzrost zjada inflacja

Regesta wynajmuje powierzchnię magazynową od Panattoni

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button