Magazyny

W Katowicach powstanie nowy obiekt logistyczno-magazynowy

W Katowicach powstanie nowe centrum logistyczne. Atlas Ward Polska wybuduje ponad 20 000 m2 powierzchni magazynowej dla 7R. To kolejny obiekt logistyczny, który zasili rosnącą bazę w Katowicach i regionie śląskim. 

Nowy obiekt logistyczny w Katowicach

Region Śląska rozwija się dynamicznie, jeśli chodzi o wzrost inwestycji TSL. Nowe obiekty są zlokalizowane strategicznie, w pobliżu największych miast. Jak podał deweloper 7R, budową nowej inwestycji zajmie się generalny wykonawca Atlas Ward Polska. Centrum logistyczno-magazynowe ma mieć powierzchnię przekraczającą 20 000 m2.

Zobacz także: Inteligentne systemy dokowania, czyli wzrost bezpieczeństwa i zmniejszenie kosztów w logistyce

7R City Flex Katowice ma być realizowany zgodnie ze strategią zrównoważonego budownictwa. Obiekt zostanie objęty certyfikacją metodą BREEAM na poziomie Very Good (Więcej: Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom).

Kamil Kosarewicz, Kierownik Kontraktu w Atlas Ward Polska, przekazał:

Wszystkie inwestycje prowadzone przez Atlas Ward Polska dla 7R wyróżnia niezwykle szybkie tempo realizacji. Dotychczasowe doświadczenie w budowie obiektów logistycznych pozwala nam sprawnie zaplanować cały proces tak, by dotrzymać założonych terminów. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2023 roku.

Pierwszym najemcą przestrzeni w nowym obiekcie ma być JAS-FBG S.A.

Atlas Ward Polska współpracuje z 7R od 5 lat. Do wspólnego portfolio zaliczają się następujące obiekty: 7R Park Warsaw West I, 7R City Flex Wrocław Airport, 7R Park Bydgoszcz, 7R Park Międzyrzecze Górne, 7R Park Sosnowiec.

Zobacz także: Globalna dezinflacja, recesje i bankructwa, czyli co nas czeka w 2023 roku [ANALIZA]

Śląski rynek logistyczny zyskuje na znaczeniu

Katowice wraz z okolicznymi śląskimi miastami były kojarzone jako obiekty przemysłu ciężkiego. Obecnie na znaczeniu w regionie zyskuje TSL, szczególnie z uwagi na pobliskie szlaki komunikacyjne. Tamtejszy rynek okazał się odporny na wpływ pandemii i późniejszych reperkusji, kontynuując wzrost. Województwo śląskie nadal stanowi jeden z najatrakcyjniejszych rynków w Polsce w tym sektorze, po pierwszym półroczu 2020 roku całkowite zasoby magazynowe w Polsce osiągnęły blisko 19,5 mln m2. Obecnie sporo powierzchni znajduje się w budowie. Zauważalnym trendem jest wzrost stawek czynszowych, co wynika raczej z ogólnej sytuacji w Polsce powiązanej z rekordowo niskim poziomem pustostanów (Więcej: Polski sektor magazynowy: wskaźnik pustostanów jest najniższy w historii).

Operator logistyczny tworzy europejskie portfolio magazynów neutralnych pod względem emisji CO2

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button