Magazyny

Operator logistyczny tworzy europejskie portfolio magazynów neutralnych pod względem emisji CO2

DHL Supply Chain planuje rozszerzyć portfolio o kolejne obiekty klasy A na europejskim rynku i w tym celu inwestuje w nowoczesne obiekty wraz z Allianz Real Estate. Mowa o nieruchomościach neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, które zostaną zlokalizowane w strategicznych lokalizacjach w całej Europie. 

DHL Supply Chain inwestuje w magazyny 

DHL planuje szeroko zakrojone inwestycje w infrastrukturę neutralną klimatycznie. Rozszerzone zostanie szczególnie portfolio klasy A, a więc obiektów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Magazyny, które powstają w ramach projektu, będą zlokalizowanie strategicznie, wykorzystują możliwości europejskiej siatki multimodalnej. Mowa o 14 budynkach budowanych w dziesięciu lokalizacjach zlokalizowanych na kluczowych europejskich rynkach w Niemczech, Holandii, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Polsce.

Zobacz także: Niemcy dokonują zmian w podatku od nadzwyczajnych zysków firm energetycznych

Pierwszy etap projektu zostanie zrealizowany wraz z Allianz Real Estate. Podpisano już umowę dotyczącą pierwszej połowy portfela. Obiekty, które zostaną oddane do użytku od I kw. 2023 r. do I kw. 2024 r. będą stanowić największe przejęcie Allianz w pojedynczym sektorze logistycznym pod względem powierzchni najmu brutto. DHL Supply Chain zajmie ok. 85% obiektów wybudowanych dla Allianz Real Estate na podstawie długoterminowych umów najmu.

Europejskie portfolio budynków poszerzone o kluczowe rynki

Analitycy DHL Supply Chain opracowali europejskie portfolio budynków neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, które mają powierzchnię większą niż 400 000 mkw., aby sprostać wymaganiom ze strony klientów.

Hendrik Venter, dyrektor generalny DHL Supply Chain EMEA, przekazał:

Budowa 400 000 m2 magazynów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla jest ważnym strategicznym krokiem, ponieważ naszym celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania naszych klientów na bardziej zrównoważoną powierzchnię magazynową na strategicznych rynkach. Wszystkie rozwijane przez nas aktywa opierają się na doskonałych fundamentach; czy to zrównoważony rozwój, cyfryzacja, lokalizacja, dane demograficzne czy czas trwania.

Dodał także, że bliskość kluczowych rynków zbytu pozwala skracać czas dostawy oraz jest zgodnie z przyjętą strategią (Więcej: Reshoring w Europie: największymi wygranymi mogą okazać się Niemcy i Polska).

Zobacz także: DHL Parcel Polska poszerza flotę o nowe eSprintery

Jak przekazał niemiecki operator logistyczny w materiale prasowym, budynki wchodzące w skład portfolio będą zlokalizowane w renomowanych centrach logistycznych, które umożliwiają dogodne połączenie z multimodalnymi europejskimi szlakami. Ponadto będą wyposażone w nowoczesne technologie umożliwiające efektywne zarządzanie. Dzięki temu zgodnie z oczekiwaniami, staną się centrami o znaczeniu krytycznym dla DHL Supply Chain oraz jego krajowych i międzynarodowych klientów. Obiekty przejdą proces certyfikacji metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Niemiecki przewoźnik uruchomił połączenie cargo z Wietnamem

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button