LotniczyTransport
Gorące newsy

Nowy Airbus A330neo uszkodzony! Samolot uderzył w budynek

Dostawa samolotu dla firmy Condor miała odbyć się w tym tygodniu

Nowy Airbus A330neo, przeznaczony dla niemieckiego przewoźnika Condor, uległ wypadkowi. Podczas holowania w zakładzie w Tuluzie, nowiutki Airbus uderzył w budynek. Dopiero po dokładnym oszacowaniu szkód przez inżynierów Airbusa będzie można ocenić konieczność przesunięcia terminu dostawy samolotu.

Airbus uderzył w budynek i uszkodził winglet

Nowy Airbus A330neo miał rozpocząć służbę we flocie Condora już 18 grudnia. Według danych pobranych z bazy Cirium na początku grudnia, pierwszy lot samolotu miałby odbyć się z Frankfurtu (FRA) na Mauritius (MRU). Podczas holowania Airbus uderzył jednak w budynek. Według lokalnego fotografa, po kolizji zaczęło wyciekać paliwo, co spowodowało natychmiastową interwencję strażaków. Informacje o kolizji potwierdziło biuro prasowe Condor.

Należący do Condora A330neo MSN 1966, który wciąż znajduje się w zakładach Airbusa w Tuluzie i nie został jeszcze przekazany Condorowi, został uszkodzony podczas rutynowej operacji holowania. Eksperci Airbusa badają obecnie uszkodzenia, aby jak najszybciej przedstawić ocenę i skalę zniszczeń – przekazała rzeczniczka Condor.

Condor poinformował, że jest zbyt wcześnie, aby określić, czy dostawa nowego Airbusa A330neo zostanie opóźniona. Dopiero po dokładnym oszacowaniu szkód przez inżynierów Airbusa będzie można ocenić konieczność przesunięcia terminu dostawy. Wcześniej przewidywano, że dostawa odbędzie się w tym tygodniu.

Czytaj też: Niemiecki Condor otrzyma w leasingu 19 amerykańskich Airbusów

A330neo dla firmy Condor

Condor zamówił u Airbusa łącznie 18 samolotów A330neo nowej generacji, które mają zastąpić starzejące się Boeingi 767 i kilka A330ceo, które obecnie przewoźnik posiada w leasingu. Prawie dwa tygodnie temu w Tuluzie odbył się lot pierwszego samolotu dla tej linii turystycznej, o przyciągającym uwagę zielono-białym pasiastym malowaniu. Później, 8 grudnia swój pierwszy lot odbył drugi A330neo Condora, tym razem model pomalowany w beżowo-białe pasy. Condor przy tym malowaniu zainspirował się ręcznikami plażowymi i ich skojarzeniem z wakacjami.

Oprócz specyficznego wyglądu zewnętrznego, nowe A330 Condora będą miały zupełnie nowe wnętrze, w tym elegancko wyglądającą klasę biznes z całkowicie płaskimi łóżkami. W kabinie biznesowej znajduje się 30 miejsc w układzie 1-2-1 z ekranami IFE o rozdzielczości 4K i szerokości 17,3 cala. Oprócz tego dostępna jest nowa kabina ekonomiczna premium i kabina ekonomiczna, wraz z kultowym pasiastym wzorem na zagłówkach foteli.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Brytyjskie lotniska odwołały loty. Śnieżyca wywołała chaos

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button