Magazyny

FM Logistic kończy wrzesień z wieloma nowymi obiektami

Inwestowanie we własne magazyny to istotna część strategii Grupy FM

Firma FM Logistic otworzyła nowe obiekty logistyczne w Będzinie i Wiskitkach, dodając kolejny milion metrów kwadratowych powierzchni magazynowej do swojego portfolio. 

FM Logistic ma ma nowe obiekty logistyczne

Firma FM Logistic dokonała znacznej inwestycji w Wiskitkach, strategicznie położonej między Warszawą a Łodzią. Firma otworzyła tam dwie nowe hale oraz nowoczesne biura. W międzyczasie, FM Logistic powiększyło swoje obiekty logistyczne w Będzinie o kolejne 11 tysięcy metrów kwadratowych dzięki uruchomieniu nowej hali.

Obie platformy to nasze strategiczne inwestycje, wybudowane przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych w kraju. Obiekt w Będzinie zlokalizowany przy autostradzie A1, ok. 20 km od Katowic, szczególnie dedykowany jest pod operacje omnichannel, w tym e-commerce. W tej lokalizacji dysponujemy obecnie prawie 70 tys. miejsc paletowych, a obiekt liczy około 46 tys. mkw. powierzchni, w tym 11 tys. mkw. zajmuje nowa hala oddana do użytku we wrześniu wraz z przylegającymi do niej biurami – mówi Rafał Woźniak, Dyrektor Operacyjny w FM Logistic Central Europe.

FM Logistic

Czytaj też: Udana współpraca Raben i Kärcher. Powstał magazyn w Chlebni

Ewolucja strategii firmy

Jak dodaje Woźniak, inwestowanie we własne magazyny to istotna część strategii Grupy FM, dająca pełną kontrolę nad obiektem. Obiekt w Wiskitkach wyposażony jest w nowoczesną automatykę, dzięki czemu firma dopasowuje się do nowych potrzeb klientów.

W Wiskitkach jesteśmy gotowi na najbardziej wymagające wyzwania naszych klientów. Proponujemy tu kompleksowy zakres usług logistycznych, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, a także zautomatyzawaną obsługę kanału e-commerce. Wszystko to realizujemy w obiekcie, który został zarejestrowany do certyfikacji LEED v4. Obiekt cechuje wysoka efektywność energetyczna. Zadbaliśmy także o zielone otoczenie całej inwestycji. Wysoka dbałość o surowce budowlane oraz dobre praktyki realizowane przez spółkę NG Concept Polska zapewniają maksymalne obniżenie wpływu procesu budowlanego na środowisko naturalne – dodaje Edyta Śmiechowicz, Dyrektor platformy w Wiskitkach.

FM Logistic

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Jak dodaje Woźniak, chociaż strategia biznesowa firmy ewoluowała na przestrzeni lat, to cel nadrzędny się nie zmienił. Firma realizuje strategię optymalizacji łańcuchów, czyniąc je bardziej odpornymi, zrównoważonymi i odpowiadającymi na wymagania konsumentów.

FM Logistic ma już milion metrów kwadratowych magazynów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button