PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MorskiTransport

Kolejny gigant ochrzczony! Oto kontenerowiec MSC Nikola Mastro

Nowy kontenerowiec pływa pod banderą Liberii

Mediterranean Shipping Company (MSC) ochrzciło swój nowy duży kontenerowiec MSC Nicola Mastro w porcie w Trieście we Włoszech.

Kontenerowiec MSC Nikola Mastro ochrzczony

Kontenerowiec MSC Nicola Mastro o długości 400 metrów i pojemności 24 116 TEU został zbudowany przez stocznię Jiangnan Shipyard, należącą do China State Shipbuilding Corporation. Jak informuje portal Marine Link, statek należy do nowej klasy kontenerowców Celestino Maresca firmy MSC, które należą do największych na świecie kontenerowców.

Szczególnie dbamy o to, aby nasza flota była nowoczesna i inwestujemy w jednostki o najbardziej efektywnym zużyciu paliwa. MSC Nicola Mastro to jednostka spełniająca te kryteria – powiedział CEO MSC, Soren Toft.

Po odwiedzeniu Chin, Singapuru, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Francji i Włoch, MSC Nicola Mastro przybył do Trieste Marine Terminal (TMT) na ceremonię nadania mu imienia. Statek ten jest największym, który kiedykolwiek zawinął do Włoch.

Czytaj też: Prawdziwy kolos! Kontenerowiec MSC Mette dołącza do floty

Statek nazwany na cześć zmarłego kapitana

Szef Grupy MSC, Diego Aponte, oddał hołd kapitanowi Nicola Mastro, na którego cześć nazwano nowy statek.

Był jednym z najważniejszych filarów MSC. Wspaniały profesjonalista, jeden z najlepszych kapitanów w naszej flocie. Radosna osoba, która zawsze znajdowała rozwiązanie dla każdego problemu. Ale przede wszystkim bardzo bliski przyjaciel, z którym podróżowałem po całym świecie i wiele się nauczyłem, pozostając z nim przez wiele lat – stwierdził.

Jak informuje portal Marine Link, w ceremonii wzięło udział ponad 600 gości, w tym Dyrektor Wykonawczy Fundacji MSC, Daniel Picco, przedstawiciele różnych władz lokalnych. Wydarzenie uświetnił także występ skrzypka Andrei Casta i gimnastyczki Giady Grisetti. Następnie przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi i rozbicie szampana o burtę statku.

Czytaj też: Dostawy gazu zagrożone. Pracownicy Chevron w Australii rozpoczną strajk

MSC posiada flotę składającą się z 760 statków, a także 70 terminali zarządzanych na całym świecie, z czego 12 znajduje się we Włoszech. Rozpoczęte w 2022 roku inwestycje MSC w regionie pozwoliły znacząco ograniczyć emisje CO2. Nowy kontenerowiec pływa pod banderą Liberii.

MSC odbiera kolejnego potwora. Oto kontenerowiec MSC Gemma

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button