PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Udana współpraca Raben i Kärcher. Powstał magazyn w Chlebni

Raben Logistics Polska obecnie zarządza 560 000 m2 powierzchni magazynowej

Raben Logistics Polska oraz firma Kärcher uroczyście otworzyły nowy magazyn o powierzchni 8 000 m2 w Chlebni. W symbolicznym przecięciu wstęgi wzięli udział Ewald Raben – CEO Grupy Raben, Dieter Grajer – Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny w firmie Kärcher, oraz Lilia Sedlar – Prezes Regionu Wschodniej Europy w firmie Kärcher.

Współpraca Raben i Kärcher przynosi efekty

Kärcher rozpoczął partnerstwo z Raben Logistics Polska w ubiegłym roku. Głównym aspektem tej współpracy jest organizacja międzynarodowych przewozów towarów na Litwę, Łotwę, Estonię oraz krajowych przewozów w Polsce. Raben i Kärcher wykorzystają nowy magazyn w Chlebni do rozszerzenia zakresu usług o składowanie i powiązane świadczenia logistyczne. Raben dostarcza klientowi nie tylko standardowe usługi, ale także rozwiązania, które pozwalają na efektywną obsługę jego towarów.

Dzięki Raben mamy po swojej stronie niezawodnego partnera logistycznego, który dostosowuje rozwiązania dokładnie do naszych potrzeb. Ponadto łączy nas świadomość odpowiedzialności społecznej, wartości i skupienie na ochronie klimatu i środowiska. To sprawia, że nasze partnerstwo jest szczególnie cenne i wykracza poza logistykę – mówi Dieter Grajer, Chief Operating Officer (COO) i członek zarządu Alfred Kärcher SE & Co. KG.

Raben Logistics Polska

Czytaj też: Kuehne+Nagel otwiera nowe centrum logistyczne w Toruniu

Raben inwestuje w nowe obiekty i modernizację 

Raben Logistics Polska obecnie zarządza 560 000 m2 powierzchni magazynowej. Co roku firma inwestuje w nowe obiekty oraz modernizację istniejących, z naciskiem na efektywność energetyczną. W jej magazynach zastosowano oświetlenie LED i systemy inteligentnego sterowania oświetleniem, które wykorzystują detekcję ruchu i pomiar natężenia światła naturalnego. Dodatkowo, wykorzystuje świetliki umożliwiające dostęp do naturalnego światła.

Czytaj też: Produkcja spada, zatrudnienie nie rośnie. Polska tkwi w stagflacji!

System ogrzewania gazowego opiera się na promiennikach gazowych. Również platformy ramp hydraulicznych są wyposażone w termiczną izolację. W magazynach Raben Logistics Polska zastosowano także mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła oraz agregaty prądotwórcze, które pokrywają pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Firma modernizuje również swoją flotę transportową, aby spełniała standardy dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Towarzyszące nam od lat hasło “Your partner in logistics” to nie tylko slogan, ale i obietnica składana naszym klientom. Zobowiązujemy się do dostarczania im usług najwyższej jakości i wychodzenia naprzeciw potrzebom, ale także wspólnie z nimi chcemy pomóc im budować przewagę konkurencyjną na rynku. Dzięki takiemu podejściu klienci zostają z nami często na długie lata. Mamy nadzieję, że podobnie będzie także w przypadku firmy Kärcher. Tym bardziej, że łączą nas wspólne wartości i zielone podejście do biznesu – powiedział Ewald Raben , CEO Grupy Raben.

Magazyn 7R na Pomorzu w pełni wynajęty! Kto nowym klientem?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button