LotniczyTransport

Ryanair anuluje loty! Przewoźnik dostał za mało Boeingów!

Ryanair anuluje loty od listopada, a informacje o tym zostaną przekazane pasażerom za kilka dni

Ryanair anuluje loty w swoim zimowy rozkład lotów ze względu na opóźnienia w dostawie samolotów Boeing. Przewoźnik zapewnił jednak, że ​​prognoza ruchu na cały rok na razie się nie zmieni. Na razie.

Ryanair anuluje loty przez opóźnienia w dostawie samolotów

W oświadczeniu Ryanair poinformował, że spodziewał się dostarczenia 27 samolotów Boeing między wrześniem a grudniem. Jednak z powodu opóźnień w produkcji w zakładzie Spirit Fuselage w Wichita, Kansas, oraz tych związanych z naprawami i dostawami Boeinga w Seattle, przewoźnik spodziewa się teraz dostarczenia tylko 14 samolotów w ciągu trzech miesięcy.

Jak informuje Reuters, Ryanair anuluje loty od listopada, a informacje o tym zostaną przekazane wszystkim dotkniętym pasażerom drogą mailową w ciągu nadchodzących dni.

Na tym wczesnym etapie nie spodziewamy się, że te opóźnienia w dostawach istotnie wpłyną na nasz cel pełnoroczny, który wynosi 183,5 miliona pasażerów. Jednakże, jeśli opóźnienia się nasilą lub przedłużą się dalej do okresu od stycznia do marca 2024 roku, będziemy musieli ponownie rozważyć plany i ewentualnie nieznacznie je zaniżyć – powiedział Michael O’Leary, Dyrektor Generalny Grupy.

Czytaj też: Aktywiści klimatyczni zaatakowali prezesa Ryanair! Obrzucili go kremówką

Linia lotnicza ogłosiła, że ​​zmniejszy flotę o trzy samoloty na lotnisku Charleroi w Belgii, dwa na lotnisku w Dublinie i pięć na lotniskach we Włoszech, w tym Bergamo, Neapolu i Pizie. Ponadto dokona redukcji floty na lotniskach East Midlands w Wielkiej Brytanii, w Porto w Portugalii oraz w Kolonii w Niemczech.

Boeing ma problemy z dostawami samolotów

Ryanair spodziewał się dostawy 57 samolotów Boeing między wrześniem 2023 a majem 2024 roku. W swoim oświadczeniu linia lotnicza Ryanair poinformowała, że współpracuje z firmą Boeing, aby przyspieszyć dostawy w okresie od stycznia do maja 2024 roku, tak aby mogła rozpocząć letni sezon podróży ze wszystkimi samolotami.

Według informacji przekazanych przez agencję Bloomberg, Boeing poinformował irlandzkiego przewoźnika że będzie w stanie dostarczyć tylko 14 z 27 samolotów, które miały być dostarczone do końca grudnia. Wynika z niedociągnięć jakościowych w firmie Spirit AeroSystems, która jest odpowiedzialna za produkcję struktury tych samolotów.

Czytaj też: Firmy jeszcze nie bankrutują, ale wkrótce mogą zacząć!

Według Reutersa, Boeing planuje przesunąć niektóre dostawy na okres szczytu letniego w przyszłym roku, podczas gdy Ryanair chce te samoloty wcześniej. W sierpniu Boeing dostarczył tylko 35 samolotów na całym świecie, co stanowiło najniższą liczbę dostaw od kwietnia. Przewoźnik boryka się z czasochłonnymi pracami dotyczącymi naprawy wad w procesie produkcji popularnego modelu 737 MAX.

Przewoźnik nie kupi Boeingów cargo. Woli samoloty pasażerskie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button