PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport
Gorące newsy

Okradali walizki na lotnisku! Policja aresztowała siedmiu pracowników

Oprócz siedmiu aresztowanych, kolejnych sześciu pracowników było przesłuchiwanych

Policja aresztowała siedmiu pracowników obsługujących bagaże na lotnisku w Delhi. Zatrzymani mieli okradać walizki pasażerów z kosztownych przedmiotów. Wśród skradzionych przedmiotów znajdowały się złota biżuteria, słuchawki Apple AirPods oraz drogie zegarki.

Policja aresztowała pracowników linii lotniczych za kradzieże

Policja aresztowała siedmiu pracowników obsługujących bagaże na lotnisku w Nowym Delhi, w związku z kradzieżą przedmiotów, w tym złotej biżuterii, luksusowych zegarków, AirPodsów i obcej waluty. Specjalny zespół policyjny, który został utworzony, aby zbadać wzrost liczby kradzieży bagażu na lotnisku, złapał siedmiu pracowników dosłownie na gorącym uczynku.

Czytaj też: Chaos na lotnisku w Tel Awiwie po uderzeniu rakiety

Jak informuje portal Simple Flying, oprócz siedmiu aresztowanych, kolejnych sześciu pracowników było przesłuchiwanych, a w dochodzeniu brali udział urzędnicy związani z liniami lotniczymi. Urzędnicy badali, które zmiany pracowników były związane z zaginięciem przedmiotów, a następnie zespół policyjny przystąpił do analizy nagrań z kamer CCTV oraz przesłuchań pracowników obsługujących bagaże na tej zmianie. Jeden z oskarżonych w końcu przyznał się do kradzieży różnych biżuterii, które sprzedawał za gotówkę. Winowajca zaznaczył, że nie działał sam i był wspierany przez innych pracowników zatrudnionych przez różne linie lotnicze.

Złodzieje na wielu lotniskach

Jedną ze skarg złożono we wrześniu, kiedy to pasażerka z Melbourne podczas sprawdzania bagażu na kolejny lot krajowy zauważyła, że przedmioty w walizce zostały przemieszczone, a jej złota biżuteria zniknęła. Inny incydent potwierdza raport policyjny z 16 sierpnia, gdy pasażer podróżujący z Vistara na trasie Delhi-Goa zgłosił kradzież zegarka o wartości 5 630 dolarów. W wyniku śledztwa ustalono, że niektóre linie lotnicze nie przestrzegały wytycznych dostarczonych przez Indyjskie Biuro Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego.

Jednak nie tylko pracownicy indyjskiego lotniska okazali się złodziejami. Nieco wcześniej w Miami agenci TSA zostali przyłapani na kradzieży z bagażu pasażera na lotnisku Miami International Airport. Nagrania z monitoringu pokazały, jak agenci bezpieczeństwa przeszukują bagaż podróżnego na wyznaczonym punkcie kontrolnym i zabierają konkretne przedmioty.

Czytaj też: Wietnam chce ograniczyć chińską dominację na rynku metali ziem rzadkich. Przy wsparciu Zachodu

Jak podaje Simple Flying, trzech agentów TSA zostało aresztowanych za oszustwo i kradzież na dużą skalę, gdy podróżny złożył skargę i rozpoczęto śledztwo. Policja została wezwana po przejrzeniu nagrań z monitoringu, aresztując Elizabeth Fuster (22 lata), Josue Gonzaleza (20 lat) i Labarriusa Williamsa (33 lata). Osoby te współpracowały ze sobą, rozpraszając nieświadomego pasażera, zanim zabierali przedmioty i przesyłali okradzione walizki dalej.

Ryanair anuluje loty! Przewoźnik dostał za mało Boeingów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button