LotniczyTransport

Boeing znów wstrzymuje dostawy 787. Znowu będą opóźnienia?

Wstrzymanie dostaw jest mocno nie na rękę dla Lufthansy

Boeing po raz kolejny wstrzymuje dostawy swojego samolotu 787 Dreamliner. Informacje ogłosiła amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), potwierdzając raport Wall Street Journal. Wstrzymanie dostaw jest mocno nie na rękę dla Lufthansy.

Czemy Boeing wstrzymuje dostawy 787?

Boeing po raz kolejny wstrzymuje dostawy 787. FAA podała, że ​​powodem były dodatkowe inspekcje elementu kadłuba. Dostawy nie będą kontynuowane, dopóki FAA nie uzna, że problem został rozwiązany w sposób zadowalający.

Dreamliner jeden z najważniejszych modeli samolotów Boeinga w ostatnich latach wielokrotnie sprawiał problemy. Z powodu różnych wad produkcyjnych, samolot nie mógł być przekazany klientom od maja 2021 do sierpnia 2022 roku. Boeing już wcześniej wstrzymał dostawy między wrześniem 2020 a marcem 2021 roku z powodu problemów z jakością.

Sam Boeing odkrył błędy montażowe na części kadłubowej CFRP i przegrody ciśnieniowej, na panelach dekompresyjnych i w obszarze okien kokpitu. Dochodzenie ujawniło również niedociągnięcia ze strony kluczowych dostawców.

Pod koniec 2021 roku „Seattle Times” natknął się na notatkę FAA, która wskazywała na zanieczyszczenie elementów kompozytów od Mitsubishi Heavy Industries. W rezultacie stwierdzono, że nie można w pełni zagwarantować wytrzymałości połączenia klejonych części CFRP.

Czytaj też: Norwegian doda do swojej floty samoloty Boeing 737 MAX

Problemy Boeinga utrudniają pracę Lufthansy

Uważa się, że źródłem problemów z 787 jest szybki wzrost produkcji pod kierownictwem byłego dyrektora generalnego Dennisa Muilenburga. Z linii produkcyjnej Boeinga schodziło 14 Dreamlinerów miesięcznie. FAA ogłosiła podczas ostatniej recertyfikacji, że w przyszłości będzie kontrolować każdy egzemplarz 787 indywidualnie przed wydaniem certyfikatu zdatności do lotu. Według Boeinga obecne wstrzymanie dostaw jest związane z przednią przegrodą ciśnieniową. W tym obszarze Boeing już zgłosił problem do FAA w 2021 roku.

Ponowne wstrzymanie dostaw może również utrudnić Lufthansie krótkoterminowe planowanie. Na początku miesiąca linia lotnicza nadal liczyła na szybką dostawę czwartego i piątego 787-9. Lufthansa chciał bowiem wzmocnić swój letni transatlantycki rozkład lotów dodatkowymi samolotami 787-9. Teraz plany te należy zrewidować.

Czytaj też: Ponad 80% mieszkańców UE twierdzi, że nierówności dochodowe w ich kraju są duże

Jak wojna na Ukrainie wpłynęła na światowe lotnictwo?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button