LotniczyTransport
Gorące newsy

Aktywiści klimatyczni zaatakowali prezesa Ryanair! Obrzucili go kremówką

Żadna grupa ekologiczna jeszcze nie przyznała się do tego ataku

Aktywiści klimatyczni zaatakowali prezesa Ryanair. Aktywiści obrzucili Michaela O’Leary’ego ciastem z kremem, gdy ten przygotowywał się do przemówienia przed Komisją Europejską.

Aktywiści klimatyczni zaatakowali prezesa Ryanair ciastem z kremem

Prezes Ryanair został obrzucony ciastem z kremem podczas kampanii, której celem jest rozwiązanie problemów z kontrolą ruchu lotniczego nad Francją. Jak informuje portal Simple Flying, gdy aktywiści klimatyczni zaatakowali prezesa Ryanair, ten znajdował się przed biurami Komisji Europejskiej w Belgii. Michael O’Leary był w Brukseli, by przekonać KE do podjęcia działań w sprawie strajków kontrolerów ruchu lotniczego nad Francją. Ryanair nadal naciska na podjęcie działań, ponieważ linia lotnicza już odwołała tysiące lotów z powodu strajków, co wpłynęło na podróżnych w całej Europie i Afryce Północnej.

Nagranie z incydentu przedstawia O’Leary’ego przygotowującego się do konferencji prasowej obok kartonowego wizerunku Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Gdy szef linii lotniczej sięgał po kartonowe pudełko, aby wyjąć petycję Ryanaira podpisaną przez 1,5 miliona osób, którą planował wręczyć później KE, dwie aktywistki obrzuciły go ciastem z kremem.

Serdecznie witamy w Belgii – powiedziała pierwsza napastniczka i rzuciła ciasto w twarz szefa Ryanair.

Obie kobiety krzyczały:

Zatrzymajcie zanieczyszczanie przez pier****** samoloty.

Ryanair wyśmiał aktywistów

O’Leary zareagował na atak w dość żartobliwy sposób i po incydencie żartował w rozmowie z mediami, że zawsze dostaje ciepłe przyjęcie w Belgii, dodając, że ciasto smakowało „wyśmienicie”.

Zapraszam pasażerów do Irlandii, gdzie krem jest lepszy! – stwierdził.

Jak informuje portal Simple Flying, pytany później przez zebranych reporterów o incydent, zaczął mówić o powodzie swojej obecności w Brukseli.

Czytaj też: Ryanair znów notuje rekord. Jeszcze nigdy nie było tak dobrze

Zespół odpowiedzialny na media społecznościowe Ryanaira szybko skorzystał z sytuacji, publikując zdjęcia incydentu z podpisem:

Ciepłe przyjęcie w Brukseli dzisiaj, aby świętować 7 nowych tras Ryanair na zimę. Pasażerowie tak zadowoleni z naszych tras i petycji, że świętują tortem. Mamy pyszne niskie ceny!

Problemy w branży lotniczej

Wizyta O’Leary’ego zbiegła się z ogłoszeniem przez linię lotniczą, że na brukselskim lotnisku South Charleroi zostaną ulokowane kolejne dwie maszyny Boeing 737, co daje ogólnie 17 samolotów. Nowe maszyny zostaną wykorzystane do zwiększenia częstotliwości na 30 trasach oraz uruchomienia siedmiu nowych połączeń z Charleroi do Ammanu, Cluj, Iasi, Mediolanu, Nantes, Tirany i Warszawy.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Jak informuje portal Simple Flying, linia lotnicza bardzo ucierpiała na skutek strajków kontrolerów ruchu lotniczego, które mogą powodować znaczne opóźnienia w lotach nad Europą. Sam Ryanair z powodu zakłóceń musiał już odwołać 6 500 lotów.

W 2023 roku mieliśmy aż 63 dni strajków kontrolerów ruchu lotniczego, co stanowi dwunastokrotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Te strajki zmusiły linie lotnicze UE do odwołania tysięcy lotów nad terytorium UE, co wpłynęło na podróżnych z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Z kolei Francja wprowadziła przepisy dotyczące minimalnej obsługi, aby chronić swoje loty krajowe i krótkodystansowe, pogarszając niedogodności, z jakimi muszą zmagać się pasażerowie UE. Brak działań ze strony przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, pozwolił na odwołanie lotów ponad 1,2 milionom podróżnych z UE, nawet jeśli ich loty nie obejmują Francji – wskazał szef Ryanair.

Incydent z tortem raczej nie ma związku z nadchodzącym strajkiem pilotów Ryanaira w tym kraju, i żadna grupa ekologiczna jeszcze nie przyznała się do tego ataku.

DHL walczy o odszkodowanie od aktywistów klimatycznych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button