PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

LOT zainaugurowały nową trasę. W ofercie loty do Uzbekistanu

Loty z Warszawy do Uzbekistanu są zaplanowane na środy, piątki i niedziele

Polskie linie lotnicze LOT uruchomiły inauguracyjne połączenie do Taszkentu. Loty do Uzbekistanu będą odbywać się z Warszawy. Przewoźnik, w ramach planu rozwoju sieci, zakłada wprowadzenie aż 20 nowych tras. Połączenie Warszawa – Taszkent to jedna z nich.

PLL LOT uruchomiły loty do Uzbekistanu

Pierwsze regularne połączenie PLL LOT do Taszkentu wystartowało 13 marca o godzinie 22:55. W uroczystości inauguracji na Lotnisku Chopina uczestniczyli między innymi Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT, Bożena Żelazowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Amirsaid Agzamkhodjaev, ambasador Uzbekistanu w Polsce, Łukasz Chaberski, pełniący obowiązki prezesa zarządu Polskich Portów Lotniczych, oraz załoga i pasażerowie pierwszego lotu. W stolicy Uzbekistanu samolot Boeing 737 MAX 8 wylądował następnego dnia, kilka minut po godzinie dziewiątej czasu lokalnego.

Otwieramy dziś kolejne połączenie PLL LOT – do Uzbekistanu. To jeden z najbardziej intrygujących krajów świata, który ma wiele do zaoferowania pasażerom z Polski i Europy. Atrakcje Jedwabnego Szlaku, legendarne zabytki Samarkandy, Chiwy, czy Buchary to kolejne unikalne punkty na podróżniczej mapie świata, dostępne w siatce połączeń PLL LOT. Jestem również przekonany, że możliwość komfortowego dotarcia do serca Azji Centralnej na pokładach naszych samolotów stworzy potencjał dla dalszego rozwoju turystyki oraz współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Uzbekistanem. Nasze połączenie uruchomiliśmy również z myślą o obywatelach Uzbekistanu. Z Lotniska Chopina, które stanowi wygodny punkt przesiadkowy, podróżujący z Taszkentu mogą dotrzeć do blisko 80 miast w Europie, czy Ameryce Północnej, dostępnych w naszej siatce połączeń – powiedział prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Michał Fijoł podczas uroczystości otwarcia.

LOT zainaugurowały nową trasę. W ofercie loty do Uzbekistanu
PLL LOT

Czytaj też: Lotnisko Chopina bije rekord! Jest lepiej niż przed pandemią

Polski przewoźnik planuje wprowadzić aż 20 nowych połączeń

Loty z Warszawy do Uzbekistanu są zaplanowane na środy, piątki i niedziele, natomiast powroty Boeingów odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty. W kwietniu i maju polski przewoźnik dodatkowo wprowadzi rotację we wtorki, z planowanym powrotem do Warszawy w środy.

Czytaj też: Polska gospodarka nabiera rozpędu! Czeka nas wyższy wzrost PKB i niższa inflacja

Uzbekistan, leżący w sercu Azji Środkowej, to fascynujące państwo o bogatej historii, kulturze i dziedzictwie. Od antycznych miast Jedwabnego Szlaku po zapierające dech w piersiach krajobrazy pustyń i gór, Uzbekistan oferuje niezwykłe doznania dla podróżnych z całego świata. Według Światowej Organizacji Turystyki Uzbekistan jest w ścisłej czołówce państw o najdynamiczniej rozwijającym się przemyśle turystycznym. Strategia „Uzbekistan 2030” zakłada dalszy wzrost liczby zagranicznych turystów do 15 milionów.

Oprócz tras do Aten i Rijadu, Taszkent jest kolejnym miejscem uwzględnionym w strategii rozwoju PLL LOT na lata 2024-2028. Polski przewoźnik planuje wprowadzić aż 20 nowych połączeń i dąży do tego, aby stać się pierwszym wyborem pasażerów i partnerem w podróżach. Bilety na loty do Uzbekistanu są dostępne na stronie lot.com, w LOT Contact Center, w biurach LOT Travel oraz przez agencje sprzedaży.

Z Warszawy prosto to Arabii Saudyjskiej! I to w niecałe 7 godzin!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button