PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Z Warszawy prosto to Arabii Saudyjskiej! I to w niecałe 7 godzin!

Arabia Saudyjska zamierza przyjąć do 2030 roku aż 100 milionów turystów

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały nowe połączenie z Warszawy do Rijadu. Bilety na loty z Polski do Arabii Saudyjskiej są dostępne od 6 grudnia, a inauguracja lotów planowana jest na 4 czerwca 2024 roku. To kolejny krok zgodny z długoterminową strategią Polskich Linii Lotniczych LOT na lata 2024-2028.

LOT zapewni nowe połączenie do Rijadu

Polskie Linie Lotnicze LOT inaugurują bezpośrednie połączenie z Warszawy do Rijadu. Pierwszy lot na tej trasie został zaplanowany na 4 czerwca 2024 r., a bilety są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele, o godzinie 15:20. W kierunku powrotnym samoloty Boeing 737 MAX 8 PLL LOT będą zabierać pasażerów w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1:25 czasu lokalnego. Cała podróż z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej zajmie 6,5 godziny.

Czytaj też: Arabia Saudyjska zainwestuje 100 mld dolarów w sektor lotniczy

Rijad to kolejna trasa (po Atenach) uruchomiona zgodnie z długoterminową strategią Polskich Linii Lotniczych LOT na lata 2024-2028. Przewoźnik z Polski koncentruje się na wzmacnianiu swojej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, eksplorując jednocześnie nowe perspektywy rozwoju turystyki i potencjał biznesowy na Półwyspie Arabskim.

Planując siatkę połączeń staramy się dostarczać naszym pasażerom inspiracji do odkrywania świata. Dlatego cieszy nas otwarcie Arabii Saudyjskiej na turystykę, czego najlepszym dowodem jest umowa o bezpośrednich połączeniach lotniczych między tym krajem a Polską oraz ułatwienia wjazdowe dla obywateli Unii Europejskiej. Wierzę, że Rijad będzie interesującym kierunkiem dla osób, które lubią poznawać nowe, nieoczywiste miejsca. Jednocześnie, z uwagi na rosnącą współpracę gospodarczą oraz dużą liczbę prowadzonych inwestycji, Arabia Saudyjska stanowi perspektywiczny rynek dla polskiego biznesu – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Arabia Saudyjska przyciąga turystów

W czerwcu tego roku Arabia Saudyjska rozszerzyła zakres państw objętych systemem wiz elektronicznych o kraje Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Działanie to otworzyło przed turystami z Zachodu możliwość korzystania z bogatej oferty atrakcji tego kraju. Wśród nich znajdują się miasta i obiekty o znaczeniu historycznym wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, unikalne meczety o walorach historycznych, malownicze pustynie oraz największe na świecie oazy datowane na nawet 6000 lat. Arabia Saudyjska stanowi zaskakujący kontrast, łącząc miejsca przenoszące odwiedzających w czasy starożytnego królestwa Saudów z nowoczesną, futurystyczną architekturą i innowacyjnymi technologiami, kształtowanymi z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Arabia Saudyjska zamierza przyjąć do 2030 roku aż 100 milionów turystów, zachęcając podróżnych do odwiedzenia kraju poprzez ambitne projekty, takie jak futurystyczne miasto Neom, luksusowa osada turystyczna na pustyni, stoki narciarskie oraz kompleks hotelowy nad Morzem Czerwonym. Bilety lotnicze do Rijadu można nabyć już teraz na lot.com, w LOT Contact Center, w biurach LOT Travel oraz poprzez kanały sprzedaży agencyjnej.

PLL LOT przedstawia nową strategię „na dziesięciolecia”

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button