Zeppelin wózki
Bez kategorii

Amazon otwiera centrum logistyczne w Stambule

Amazon inwestuje w Turcji. Gigant e-commerce otwiera nowy magazyn, który będzie wspierał dystrybucję w regionie. To pierwsza tak znacząca inwestycja Amazon w tej części świata. 

Amazon koncentruje się na tureckiej ekspansji

W Stambule powstaje pierwsze tureckie centrum logistyczne Amazon. Poprzez nową inwestycję gigant e-commerce chce wspierać lokalny biznes, z uwagi na spory udział małych i średnich przedsiębiorstw. Amazon zainwestował w centrum logistyczne w tureckiej metropolii 100 milionów dolarów.

Obiekt zapewni tysiąc miejsc pracy w pierwszym roku działalności. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno pracownicy odpowiedzialni za kompletację zamówień i koordynowanie procesów logistycznych, jak i eksperci ds. informacji.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Metrans rozwija swoją sieć kolejową w Polsce i Turcji

Amazon w Turcji – nowy magazyn w Stambule

Turecki obiekt ma być wyposażony w najnowsze technologie związane z procesem kompletacji i wysyłki zamówień. W projekcie przewidziano m.in. zasilanie budynków w 100% energią elektryczną, w tym systemami ogrzewania i ciepłej wody, unikając stosowania paliw kopalnych.

Według danych firmy sprzedaż małych i średnich partnerów Amazon w Turcji wzrosła do ponad 25 000, czyli o 50% rok do roku. Jak podaje firma, ich eksport podskoczył ponad dwukrotnie w 2021 roku w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając 300 milionów dolarów. Globalnie małe i średnie firmy sprzedają ponad 50% wszystkiego, co kupowano na platformie internetowej Amazon i odpowiadają za około 60% wartości sprzedaży.

Zobacz także: Sierpniowa inflacja w UE. Jak prezentuje się Polska?

Według strategii środowiskowej Amazon planuje do 2040 roku przejść na zasilanie wyłącznie przy użyciu OZE. Innym celem, który znajduje się w strategii giganta, jest zasilanie do 2025 roku całej swojej działalności wyłącznie OZE.

Amazon coraz częściej inwestuje w państwach europejskich, zwiększając swoją obecność na Starym Kontynencie. Turcja natomiast mierzy się z poważnymi problemami wynikającymi m.in. z polityki prowadzonej przez kontrowersyjnego prezydenta (Więcej: Inflacja w Turcji ponownie wzrosła, mimo to stopy procentowe dalej będą obniżane oraz Inflacja w Europie, gdzie jest najwyższa i dlaczego w Turcji, Mołdawii i Estonii).

Turcja nie chce szkolić rosyjskich pilotów. Mogą stracić licencję

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button