PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Intercity zmienia ofertę “Taniej z Bliskimi”! Sprawdź co planują!

Oferta Taniej z Bliskimi umożliwia podróżowanie nawet 6 osobom na jednym bilecie

PKP Intercity planuje zmiany w popularnej ofercie  „Taniej z Bliskimi”. Od 12 grudnia bilety wchodzące w zakres tej oferty będzie można nabyć najpóźniej na trzy dni przed planowanym odjazdem. Zmiana ta wynika z konieczności efektywniejszego zarządzania dostępnym taborem oraz zachęty do wcześniejszego planowania podróży. 

PKP Intercity szykuje zmiany w “Taniej z Bliskimi”

Od lipca ubiegłego roku z oferty PKP Intercity „Taniej z Bliskimi” skorzystało 14,5 mln podróżnych. W tym samym okresie polski przewoźnik odnotował rekordową liczbę przewiezionych pasażerów, osiągając do końca listopada wynik 62 milionów podróżnych. Teraz jednak przewoźnik planuje zmiany w swojej popularnej ofercie. Od 12 grudnia bilety wchodzące w zakres wspomnianej oferty będzie można nabyć najpóźniej na trzy dni przed planowanym odjazdem. Zmiana ta wynika z konieczności efektywniejszego zarządzania dostępnym taborem oraz zachęty do wcześniejszego planowania podróży. Intercity zapewnia, że pozostałe warunki nie ulegną zmianie.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Warto podkreślić, że oferta Taniej z Bliskimi umożliwia podróżowanie nawet 6 osobom na jednym bilecie. Planowanie podróży z wyprzedzeniem pozwoli pasażerom skorzystać z pełniejszej dostępności miejsc i dokładniejszego wyboru konfiguracji podróży. W okresach o zwiększonym zainteresowaniu podróżami dalekobieżnymi, takimi jak długie weekendy, wakacje i ferie, tempo wzrostu liczby pasażerów przewyższało bowiem możliwości standardowych składów. Konieczne było wówczas dodatkowe uruchamianie pociągów i wzmacnianie składów o dodatkowe wagony. PKP Intercity planuje kontynuować tę praktykę, jednak dzięki wcześniejszym informacjom o zainteresowaniu połączeniami, decyzje dotyczące wzmocnień i dodatkowych pociągów będą podejmowane z większym wyprzedzeniem.

Graficzna rezerwacja miejsc

W miarę rozwoju oferty przewozowej, PKP Intercity prowadzi strategię modernizacji obecnego taboru oraz zakupu nowych pojazdów. Spółka planuje przeznaczyć na ten cel 24,5 miliarda złotych do 2030 roku, z czego do chwili obecnej już zawarła umowy z wykonawcami taboru na kwotę przekraczającą 7,5 miliarda złotych.

Czytaj też: Intercity wprowadza graficzną rezerwację miejsc! Rychło w czas…

Co więcej, od 10 grudnia PKP Intercity stopniowo zwiększać będzie liczbę połączeń, w których podróżni będą mogli dokonywać wyboru miejsc za pomocą schematu graficznego. Do już udostępnionych 174 połączeń obsługiwanych składami z tą funkcją, dołączy kolejnych ponad 50. Graficzna rezerwacja miejsc umożliwia dokładny wybór miejsca w wagonie oraz pozwala sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Do niedawna ta opcja była dostępna jedynie dla pojazdów spalinowych i elektrycznych, które miały stałą liczbę miejsc siedzących. Nowa funkcjonalność stanowi znaczące ułatwienie w planowaniu podróży grupowej. Ostatecznie możliwość wyboru miejsc ma zostać udostępniona dla wszystkich krajowych połączeń przewoźnika.

Intercity notuje historyczny rekord przewozów! A dopiero listopad! 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button