IntralogistykaMagazyny

Nowy wózek paletowy doceniony w międzynarodowym konkursie intralogistycznym

Wózek paletowy Raymond Corporation został wyróżniony w miedzynarodowym konkursie intralogistycznym. 

Raymond Corporation doceniony za nowy produkt

Nagrodę International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) przyznaje się najlepszym rozwiązaniom, które w danym roku pojawiły się na rynku i zostały dopuszczone do użytku w obiektach logistycznych. Eksperci przeglądając zgłoszenia, oceniają możliwość adaptacji, komfort operatora i cechy zrównoważonego rozwoju. Pod uwagę brane są elementy intralogistyczne, które znacząco przyczyniają się do optymalizacji procesów logistycznych w ramach danego przedsiębiorstwa lub oddziału.

Wózek paletowy 8910 firmy Raymond Corporation należącej do Toyota Industries Company został wyróżniony w konkursie za sprawą nowych rozwiązań. Doceniono przede wszystkim wdrożone łatwe w użyciu elementy sterujące, obszerną kabinę operatora oraz ulepszoną ergonomię. Według inżynierów odpowiedzialnych za projekt, model 8910 miał być wykorzystywany przede wszystkim do znaczących obciążeń, dużej przepustowości i transportu na duże odległości. Sam układ kierowniczy wymaga znacznie mniej wysiłku w obsłudze, a system automatycznego zwalniania oraz centrowania koła napędowego podczas uruchamiania sprawia, że może być wdrażany w różnych obiektach logistycznych. W efekcie znacząco usprawniło to transport ciężkich ładunków.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Walmart już oferuje dostawy dronami. Amazon może pozazdrościć

Chad Kritzman, menedżer produktu w firmie Raymond Corporation powiedział o urządzeniu:

Model 8910 to bardzo wszechstronny produkt, który łączy wygodę operatora z integracją technologii. Operatorzy docenią takie funkcje, jak automatyczne zwalnianie i mniejszy promień skrętu, a kierownicy flot i obiektów będą mieli dostęp do danych, które pomogą zoptymalizować wydajność pracowników, maszyn i obiektów.

Zobacz także: Wymiana handlowa z Ukrainą. Kijów stał się 9. odbiorcą polskiego eksportu

Model 8910 a zdolności przystosowawcze

Jak przekazał producent, model wózka można dostosowywać, aby odpowiadał na specyficzne potrzeby danej branży. Urządzenie jest w stanie obsługiwać również transport poziomy, załadunek i rozładunek, funkcjonowanie w warunkach chłodniczych i być wykorzystywane do pracy w dokach.

Michael Field, prezes i dyrektor generalny The Raymond Corporation przekazał:

Model 8910 jest wynikiem 100-letniej historii innowacji firmy Raymond i naszego zaangażowania w projektowanie sprzętu, który pomaga klientom optymalizować operacje związane z dystrybucją i magazynowaniem oraz zapewnia niezrównany poziom produktywności.

Nagroda IFOY przyznawana jest najlepszym rozwiązaniom magazynowym. Jury składa się z przedstawicieli międzynarodowych mediów logistycznych. Dni testowe odbywają się w Dortmundzie w Niemczech w połowie marca, kiedy eksperci IFOY poddają testom zgłoszone urządzenia. Za kategorie testowe przyjmuje się: produktywność, efektywność energetyczną, bezpieczeństwo, ergonomię i design.

BHP w magazynie – kontrole PIP wykazały liczne nieprawidłowości

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button