PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Gigant lotniczy rozpoczyna współpracę z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa będzie współpracował z amerykańskim koncernem lotniczym. W Polsce mają być rozwijane technologie komercyjne, a rodzime ośrodki mają mieć wpływ na rozwój innowacyjności w branży.  

Boeing będzie współpracował z polskimi inżynierami

Jak przekazano, w lutym inżynierowie Boeinga oraz Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa rozpoczęli współpracę w zakresie projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających. Współpraca będzie odbywać się na bazie projektowej z ukierunkowaniem na samoloty komercyjne oraz usługi. Zakres ten będzie poszerzany o dodatkowe programy, uwzględniające badania i rozwój. Boeing ma skorzystać z zasobów inżynieryjnych i zaplecza Instytutu.

Zobacz także: Lufthansa Cargo zwiększa rozkład swoich lotów do Chin

Działania Boeinga są realizacją planu zwiększenia skali działalności w Polsce, ze szczególnym naciskiem na inżynierię. Iryna Bielienko, dyrektor Boeing Poland Engineering & Technology Center zwraca uwagę, że Instytut ma ponad 100 lat doskonałości inżynieryjnej w lotnictwie. Dzięki wydajnym procesom i doświadczeniu ośrodek może brać czynny udział w rozwoju lokalnych innowacyjności (Więcej: Boeing znacznie zwiększył dostawy. W styczniu wyprzedził Airbusa! oraz Boeing zwiększy zatrudnienie! Pracę znajdzie 10 tysięcy osób).

Zobacz także: Dziecko urodzone w 2021 roku będzie żyło średnio 25 lat dłużej niż noworodek z 1950 roku

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa z profesjonalną kadrą naukową

Strategicznymi obszarami badawczymi sieci Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Ośrodek współpracuje z firmami technologicznymi reprezentującymi sektor prywatny oraz z Europejską Agencją Kosmiczną. Prowadzone są również badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego obejmujące technologie materiałowe, kompozytowe, przyrostowe, teledetekcyjne, energetyczne oraz wydobywcze.

Dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa przekazał w komunikacie:

To potwierdzenie umiejętności naszych naukowców, którzy zostali wybrani do współpracy z inżynierami Boeinga. W ramach tego partnerstwa będziemy rozwijać najnowocześniejsze technologie udoskonalające produkty jednej z najbardziej innowacyjnych i uznanych firm lotniczych na świecie.

Boeing w Polsce jest obecny od ponad trzech dekad. Oddziały giganta lotniczego znajdują się w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie. Ośrodki te wspierają działania mające na celu rozwój, produkcję oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Obecnie poszukiwana jest profesjonalna kadra inżynierska, która będzie brać udział w badaniach.

Flybe definitywnie kończy działalność. Linia upadła drugi raz…

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button