E-commerce

Szwedzkie firmy kurierskie Instabox i Budbee łączą siły

Szwedzkie firmy kurierskie Instabox i Budbee ogłosiły fuzję. Razem będą kontynuować działalność pod nowym holdingiem: Instabee. Dyrektorem generalnym nowej firmy zostanie Fredrik Hamilton, założyciel Budbee. Z kolei Alexis Priftis, założyciel Instabox, zostanie prezesem zarządu. Nowa firma jest wyceniana na 1,7 mld euro.

Szwedzkie firmy kurierskie Instabox i Budbee ogłosiły fuzję

Instabox wystartował w 2015 roku i od tego czasu bardzo się rozwinął. W kwietniu tego roku firma osiągnęła status jednorożca [startupu wycenianego na co najmniej miliard dolarów amerykańskich – przyp. red.]. Logistyczna firma technologiczna Budbee została założona rok później, a w maju pozyskała 40 mln euro na rozbudowę sieci automatów paczkowych.

Teraz Instabox i Budbee ogłosiły swoją fuzję i będą kontynuować działalność pod nowym holdingiem: Instabee. Nadal podlega ona szwedzkiemu urzędowi ds. konkurencji, ale Instabee będzie miało większą siłę przebicia, aby inwestować w zorientowane na konsumenta i zrównoważone usługi dostawy ostatniej mili. Ponadto, łącząc doświadczenie Instabox i Budbee, Instabee może jeszcze bardziej zmniejszyć emisję CO2.

Od początku zawsze miałem na uwadze długoterminową perspektywę w moich planach, a ten krok jest fantastyczną okazją do stworzenia razem czegoś znaczącego. Zawsze śledziłem Instabox i jestem pod wrażeniem ich wzrostu. Ta kombinacja wydaje się idealna i nie mogę się doczekać, aby poznać wszystkich moich nowych kolegów. Razem osiągniemy wspaniałe rzeczy – mówi Fredrik Hamilton, założyciel Budbee, który zostanie dyrektorem generalnym Instabee.

Czytaj też: Globalna sprzedaż e-commerce spadnie po raz pierwszy w historii

Transformacja dostaw e-commerce

Nowa firma Instabee jest wyceniana na 1,7 mld euro. Największymi inwestorami są Instabox i Budbee, ale także firma Kinnevik. Dołączyli do nich również inni europejscy inwestorzy z mniejszym udziałem.

Myślę, że jest to bardzo dobre połączenie dwóch firm, które podzielają wiele wartości. Wzajemny szacunek i podziw dla siebie tylko wzrósł w ostatnich latach. Bardzo się cieszę, że pracujemy teraz razem nad dalszą transformacją dostaw e-commerce z silnym naciskiem na doświadczenie klienta i zrównoważony rozwój. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy razem osiągnąć – powiedział Alexis Priftis, założyciel Instabox, który zostanie prezesem zarządu Instabee.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button