DrogowyTransport

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję ciężarówek elektrycznych

Volvo Trucks rozpoczyna produkcję 44-tonowych ciężarówek elektrycznych. Pierwsze pojazdy trafią do europejskich odbiorców. 

Volvo Trucks rozpoczyna produkcję ciężarówek elektrycznych

Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych. Przedstawiciele koncernu określili to przełomem, który ma wyznaczyć nową ścieżkę rozwoju przedsiębiorstwa. Produkcja seryjna obejmie modele Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX, które mają stanowić ok. dwóch trzecich sprzedaży firmy. Tym samym Volvo Trucks będzie produkować sześć modeli pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, co jest najszerszą gamą w branży.

Zobacz także: Pride Group Enterprises kupi elektryczne ciężarówki Freightliner

Volvo chce stać się liderem transformacji elektrycznej na świecie

Roger Alm, prezes Volvo Trucks, powiedział, że koncern chce zyskać miano lidera transformacji. Przypomniał, że niecałe dwa lata temu zaprezentowano ciężkie elektryczne ciężarówki. Obecnie trwają prace nad zwiększeniem wolumenu produkcji, a pierwsze pojazdy trafią do klientów w Europie.

Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, zapotrzebowanie na elektryczne ciężarówki rośnie na wielu rynkach, w tym europejskim. Portfolio pojazdów elektrycznych Volvo Trucks może pokryć około 45% wolumenu towarów przewożonych w Europie. Linia sześciu elektryków obejmuje pojazdy wykorzystywane m.in. do dystrybucji miejskiej, wywozu śmieci, prac budowlanych czy transportu regionalnego (Więcej: Volvo Trucks otrzymało rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki oraz Volvo inwestuje w słowacką fabrykę. Zakład będzie produkował wyłącznie elektryki).

Zobacz także: Bank Światowy: globalna recesja może wybuchnąć już w 2023 roku

Seryjna produkcja rozpocznie się w fabryce Tuve w Göteborgu w Szwecji. W przyszłym roku w planach jest rozszerzenie produkcji na terenie zakładu w Gandawie w Belgii. Elektryki produkowane są na tej samej linii, co pojazdy z napędem konwencjonalnym, co ma pozwalać na wyższą wydajność. Akumulatory są dostarczane przez nową montownię akumulatorów Volvo Trucks w Gandawie (Więcej: Volvo Trucks otwiera pierwszą fabrykę akumulatorów w Europie).

Prowadzone są prace nad innymi wersjami niskoemisyjnych pojazdów. Niedawno zaprezentowano nową koncepcję, która obejmuje zeroemisyjną ciężarówkę emitującą wyłącznie parę wodną (Więcej: Volvo Group zaprezentowało nową zeroemisyjną ciężarówkę. Ma wytwarzać wyłącznie parę wodną).

Girteka cyfryzuje systemy logistyczne do zarządzania flotą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button