Magazyny

Shein otworzy w Polsce centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią. Zawarto umowę z GLP

Shein w Polsce planuje otworzyć centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią. W tym celu wynajęto powierzchnię magazynową na terenie GLP Wrocław V Logistics Centre.

Shein otworzy w Polsce centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią

Platforma fast-fashion Shein planuje otworzyć w Polsce duże centrum dystrybucyjne w GLP Wrocław V Logistics Centre. Zgodnie z informacjami prasowymi firma GLP wynajęła 40 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym.

Zobacz także: Pride Group Enterprises kupi elektryczne ciężarówki Freightliner

Międzynarodowa firma e-commerce oferuje produkty modowe i lifestylowe. Aktualnie Grupa zatrudnia blisko 10 tys. pracowników w ponad 150 krajach.

GLP Wrocław V Logistics Centre ma zostać wyposażony w rozwiązania, które umożliwią oszczędzanie energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków będzie można sterować za pomocą systemu DALI. Dodatkowo zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki dodatkowym świetlikom dachowym. Drogi dojazdowe mają zostać oświetlone lampami LED. Dachy budynków dostosowano pod ewentualny montaż paneli fotowoltaicznych. Dzięki smart meteringowi najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody.

GLP/Newsroom

Zobacz także: Bank Światowy: globalna recesja może wybuchnąć już w 2023 roku

GLP Wrocław V Logistics Centre

Centrum dystrybucyjne Shein w GLP Wrocław V Logistics Centre zostało zlokalizowane strategicznie, na skrzyżowaniu tras pozwalających na kompleksową obsługę klientów w Polsce, Czechach oraz Niemczech. Niedaleko inwestycji znajduje się węzeł drogi S8, który umożliwia dotarcie do autostrad A4 i A8, a także do dróg ekspresowych S3 i S5. W centrum mają znaleźć pracę mieszkańcy okolicznych miejscowości. Zapewniono również dogodny transport dla mieszkańców Wrocławia.

Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt, przekazał, że budynek będzie wspierał działalność firmy oraz rozwój jej dystrybucji w regionie.

To nie pierwszy raz, kiedy GLP współpracuje z Shein. Międzynarodowa platforma zakupowa korzysta z przestrzeni logistycznej GLP m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii. Jak informuje GLP wspomniany obiekt to największy projekt magazynowy realizowany obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Docelowo w jego ramach mają powstać budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw., certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

Girteka cyfryzuje systemy logistyczne do zarządzania flotą

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button