DrogowyTransport

Girteka cyfryzuje systemy logistyczne do zarządzania flotą

Girteka została wyróżniona nagrodą Transporeon Carrier Award. Podczas jej wręczania wspomniano o działaniach zmierzających do pełnej cyfryzacji procesów logistycznych w ramach przedsiębiorstwa. Girteka cyfryzuje systemy zarządzania flotą, podnosząc efektywność zarządzania. 

Girteka cyfryzuje systemy zarządzania flotą

Girteka dąży do maksymalnej cyfryzacji procesów logistycznych w obrębie całej Grupy. Jednym z przykładów jest system śledzenia widoczności w czasie rzeczywistym swoich ciężarówek, który pozwala na lepsze zarządzanie flotą. Przedsiębiorstwo logistyczne zostało wyróżnione również nagrodą Transporeon Carrier Award w kategorii „Most Sustainable Carriers”.

Jak wskazuje litewska grupa logistyczna w oficjalnym komunikacie, właściwe informacje o transporcie dostarczane w czasie rzeczywistym mogą wpływać na efektywniejszą pracę kierowców. Co więcej, pozwalają na podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych oraz zwiększają efektywność łańcucha dostaw.

Martynas Sarapinas, Chief Information Officer, Girteka powiedziała o przyznaniu nagrody:

Zdobycie nagrody w tej kategorii pozycjonuje nas równie mocno, jak liderów w branży i jestem bardzo wdzięczny za pracowników Girteka zaangażowanych w tę pracę i wykazujących się doskonałością.

Dodała również, że priorytetem dla firmy jest rozwijanie technologii śledzących transport w czasie rzeczywistym. Zebrane dane w ramach realizowanych programów posłużą dostosowywaniu usług do oczekiwań klientów.

Zobacz także: DHL podnosi ceny dla klientów biznesowych i nakłada nowe opłaty

Odpowiedzialna Logistyka w wydaniu Girteki – na czym polega nowa strategia?

Girteka sukcesywnie wdraża założenia inicjatywy Odpowiedzialnej Logistyki. W pierwszym kwartale tego roku zrezygnowano z obsługi rynków wschodnich w obliczu wojny za wschodnią granicą Unii Europejskiej. Grupa zdecydowała się zintensyfikować swoje działania na rynku skandynawskim.

Zobacz także: Wakacje kredytowe 2022: złożono już ponad milion wniosków, banki liczą koszty

W tym roku Girteka przeszła sporo zmian, które dotyczą również samego wizerunku. Odświeżono logo, które ma kojarzyć się ze zrównoważoną logistyką. Przedsiębiorstwo dąży również do realizacji swoich założeń planu rozwojowego, co jest szczególnie trudne w obecnych warunkach rynkowych. Na całym rynku TSL brakuje wykwalifikowanych pracowników, a firmom transportowym doskwiera szczególnie brak kierowców. Z tego względu coraz częściej oferowane są bonusy poza płacowe, m.in. takie jak pakiety zdrowotne (Więcej: Girteka: brak kierowców prowadzi do wzrostu kosztów w transporcie oraz Girteka chce przyciągnąć młodych pracowników, oferując dodatki pozapłacowe).

DHL rozszerza ofertę i wprowadza dwie nowe usługi dla klientów biznesowych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button