Przemysł 4.0

DB Schenker wprowadza innowacje cyfrowe w łańcuchach dostaw

DB Schenker zaprezentował innowacje cyfrowe w łańcuchach dostaw. Jednym z nich jest technologia wirtualnego magazynu oraz produkcja podzespołów za pomocą druku 3D. 

Innowacje cyfrowe w łańcuchach dostaw – wirtualny magazyn

DB Schenker zaprezentował innowacje na targach Product Show. Operator chce zostać pionierem zrównoważonej logistyki części zamiennych.

Dyrektor generalny DB Schenker, Jochen Thewes, przyznał na pierwszej globalnej konferencji Product Show, że przedsiębiorstwo jest pierwszym globalnym dostawcą usług logistycznych, który oferuje dostawę części zamiennych za pomocą druku 3D. Dzięki temu produkty są dostępne w bardzo krótkim czasie i mogą być wytarzane w miejscach, gdzie rzeczywiście są potrzebne.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Volta Trucks i DB Schenker zakończyli wspólne testy Volta Zero

Jak wskazuje DB Schenker, wirtualny magazyn obniża koszty dostaw, skraca czas dostawy i chroni środowisko. Pozwala również na uniknięcie niepotrzebnego magazynowania, co zwiększa efektywność. Transformacja mająca na celu uczynienie łańcuchów dostaw jeszcze bardziej stabilnymi pozwoli na zoptymalizowanie kluczowych procesów.

DB Schenker

Zobacz także: Terminal instalacyjny w Świnoujściu i fabryka turbin w Szczecinie to nowe inwestycje Baltic Power

Druk 3D a optymalizacja procesów logistycznych

DB Schenker współpracuje z Deutsche Bahn, spółką, która ma spore doświadczenie w stosowaniu druku 3D na potrzeby przemysłu. Thewes wskazał również, że według szacunków operatora ok. 10% zapasów firm można wyprodukować na miejscu. Co do zasady, częściami zamiennymi drukowanymi przy użyciu techniki 3D są podzespoły wykorzystywane względnie rzadko lub przechowywane w dużych ilościach ze względu na wysokie minimalne ilości zakupu. Drukowanie pozwala ograniczyć koszty związane z ich wytarzaniem bezpośrednio u dostawcy.

Wirtualne przechowywanie komponentów odbywa się poprzez bezpieczne przesyłanie planów 3D do chmury. Wobec tego „produkcja na żądanie” ma stać się alternatywą dla zamawiania dużych ilości danych części, co zoptymalizuje wiele procesów w przemyśle. Produkcja ta zmniejsza także koszty zaangażowania kapitałowego. Nowa usługa Schenker z wirtualnym magazynem jest obecnie oferowana szerokiemu gronu klientów na całym świecie i ma sukcesywnie obejmować coraz większy obszar.

Kuehne+Nagel i Novo Nordisk podejmują partnerstwo w ramach niskoemisyjnych paliw

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button