PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

Volvo Trucks otrzymało rekordowe zamówienie na elektryczne ciężarówki

Volvo Trucks otrzymało zamówienie na 100 elektrycznych ciężarówek. Zamawiającym jest DFDS będąca jedną z największych firm logistycznych i spedycyjnych w Europie.

Volvo Trucks będzie dostarczać ciężarówki przez cały 2023 rok

Jak wynika z informacji, jest to największe dotychczasowe zamówienie na ciężarówki elektrycznej dla Volvo Trucks. Pierwsze dostawy pojazdów mają rozpocząć się w czwartym kwartale 2022 roku i potrwają przez cały następny rok.

W DFDS jesteśmy zdeterminowani, aby odegrać swoją rolę w ograniczaniu emisji CO2 i tworzeniu zrównoważonego łańcucha dostaw. Wiemy, jak ważna jest elektryfikacja w dążeniu do osiągnięcia naszych celów w zakresie emisji CO2 i mam nadzieję, że możemy zainspirować innych, gdy będziemy posuwać się naprzód w tej istotnej transformacji – wyjaśnia Niklas Andersson, wiceprezes wykonawczy i dyrektor działu logistyki w DFDS.

Volvo deklaruje, że ich ciężarówki są w stanie przejechać 300 km na jednym ładowaniu. Pojazd może być ładowany zarówno seryjną ładowarką AC lub przy wykorzystaniu szybkich stacji o dużej mocy (DC).

Zobacz także: Elektryczna ciężarówka Nikola Tre napotkała poważny problem techniczny

Obecnie gama elektrycznych ciężarówek Volvo Trucks obejmuje sześć modeli samochodów ciężkich: Volvo FH, Volvo FM, Volvo FMX, Volvo FE, Volvo FL oraz Volvo VNR, sprzedawany w Ameryce Północnej.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Volvo rozpoczyna na polskich drogach ciężarówki FE Electric. Z kolei sieć sklepów Żabka rozpoczęła w województwie śląskim testy ciężarówki FL Electric. Elektromobilność na dobre wchodzi do transportu towarowego. Kolejne firmy także nie próżnują i starają się opracowywać technologię opartą o napędy elektryczne.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button