Raben
LotniczyTransport

72 tys. Polaków poszkodowanych przez strajki linii lotniczych od maja do lipca

Strajki w branży lotniczej w 2022 roku niejednokrotnie prowadziły do paraliżu całych lotnisk i dezorganizacji ruchu pasażerskiego. Odwoływanie lotów sprawiło, że od maja do lipca ok. 72 tys. Polaków  zostało pośrednio lub bezpośrednio poszkodowanych i może ubiegać się o odszkodowanie w wyniku poniesionych strat.

Strajki w branży lotniczej w 2022 roku

Według portugalskiego dziennika Dinheiro Vivo nawet 72 tys. Polaków ucierpiało w tym sezonie w związku z odwołanymi lotami od maja do lipca. Przedstawione dane z platformy AirHelp mówią o lotach odwołanych wskutek strajków pracowniczych w sektorze lotnictwa. W związku z tym pasażerowie ubiegać się o odszkodowanie.

Pod względem liczby osób mogących ubiegać się o odszkodowanie, Polacy zajmują dziewiąte miejsce. Od maja do lipca tego roku łącznie ucierpiało niemal 3,8 mln podróżnych. Ruch na lotniskach został sparaliżowany, co negatywnie odbiło się na planach wielu osób.

Zobacz także: Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów i dodaje więcej lotów do Wielkiej Brytanii

Nauczka na przyszłość?

W tym sezonie zjawisko masowego odwoływania lotów dotyczyło nie tylko tanich linii lotniczych, ale również renomowanych przewoźników. Po trudnym okresie pandemii linie nie były odpowiednio przygotowane na wzmożony ruch pasażerski. W konsekwencji nie zatrudniono wystarczającej liczby personelu, a przez to praca lotnisk jest zaburzona. W te wakacje branża zmagała się również ze strajkami pracowniczymi (Więcej: Strajk pilotów Lufthansy! Linia odwołuje loty z Frankfurtu i Monachium oraz Strajki pracowników Ryanair i easyJet w Hiszpanii. Ogromne zakłócenia).

Zobacz także: W USA zatwierdzono ustawę o redukcji inflacji. Jak wpłynie ona na łańcuchy dostaw?

Wydaje się jednak, że po burzliwym okresie protestów i przerzucania odpowiedzialności pomiędzy liniami a władzami lotniska, wreszcie wprowadzane są pierwsze kroki mające na celu minimalizację podobnego zjawiska w przyszłości (Więcej: Lufthansa zwiększy zatrudnienie o 20 tysięcy nowych pracowników). Sytuację stara się wykorzystać Ryanair, który zyskuje na odwoływaniu lotów przez bardziej renomowane linie (Więcej: Ryanair podwyższa prognozy dotyczące liczby pasażerów i dodaje więcej lotów do Wielkiej Brytanii oraz Ryanair pobił kolejny rekord. Recesja przewoźnikowi niestraszna).

Lufthansa znowu masowo anuluje loty? Piloci odrzucili ofertę płacową

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button