Magazyny

Powstaje MDC2 Park Kraków South. W Skawinie praca wre

Pierwszy budynek zostanie ukończony w trzecim kwartale tego roku, a drugi w pierwszym kwartale przyszłego roku

MDC2 wraz z Generali Real Estate zrealizują projekt MDC2 Park Kraków South w Skawinie, niedaleko Krakowa. Prace budowlane są już w zaawansowanym stadium, a pierwszy budynek zostanie ukończony w trzecim kwartale tego roku. Z kolei zakończenie budowy drugiego budynku planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Prace budowlane w MDC2 Park Kraków South

Prace budowlane na terenie MDC2 Park Kraków South postępują zgodnie z planem. Nowy park magazynowy znajduje się w Skawinie, zaledwie 13 kilometrów od Krakowa. Projekt logistyczny obejmuje trzy budynki, których łączna powierzchnia GLA przekroczy 90 000 metrów kwadratowych. Nieruchomość jest usytuowana zaledwie 2 kilometry od węzła autostrady A4, a kompleks w całości obejmie teren o rozległości 19 hektarów.

W ramach projektu powstaną trzy budynki, z czego jeden, o powierzchni około 36 200 metrów kwadratowych, już został całkowicie wynajęty przez międzynarodową markę medyczną. W ramach obiektu zastosowane zostaną różnorodne rozwiązania technologiczne, których głównym celem jest minimalizacja emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Planuje się dostosowanie dachów do instalacji paneli fotowoltaicznych, wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED oraz zapewnienie ładowarek dla pojazdów elektrycznych na terenie parku. Deweloper uwzględnił również system retencji wody deszczowej, a aby zredukować nagrzewanie się południowej fasady, zastosowano ścianę z roślin pnących, które utrzymują zieleń przez cały rok.

Czytaj też: Budowa MDC² Park Gliwice ruszyła. Powstaną nowe magazyny

Będą strefy odpoczynku

W obrębie parku logistycznego zaplanowano strefę Rest & Move, która stanowi obszar dedykowany relaksowi i odpoczynkowi. Głównym celem projektu Rest & Move jest promowanie zdrowego stylu życia oraz poprawa warunków pracy wszystkich użytkowników obiektów dewelopera. Wokół budynków powstaną tereny zielone o dużej wartości ekologicznej. MDC2 akredytuje budynki MDC2 Park Kraków South zgodnie z normami BREEAM New Construction, na poziomie co najmniej Excellent.

MDC2, jako deweloper, współpracuje z Generali Real Estate, reprezentowanym przez paneuropejski fundusz Generali Real Estate Logistics Fund (GRELF), który specjalizuje się w inwestycjach logistycznych na terenie całej Europy i jest zarządzany przez Generali Real Estate S.p.A. Società di gestione del risparmio. Planowane zakończenie budowy pierwszego budynku przewidziane jest na trzeci kwartał tego roku, natomiast oddanie drugiego budynku o powierzchni 37 000 metrów kwadratowych planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Polski gigant odzieżowy z kolejnym magazynem w Rumunii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button