LotniczyTransport
Gorące newsy

Linie lotnicze apelują, by nie testować zaszczepionych na COVID

Linie lotnicze wzywają Biały Dom do zniesienia zasad testowania na COVID w podróżach międzynarodowych. Główne linie lotnicze, grupy biznesowe i podróżnicze postulują zniesienie testów na COVID dla zaszczepionych międzynarodowych pasażerów podróżujących do Stanów Zjednoczonych.

Linie postulują zniesienie testów na COVID

Linie lotnicze Airlines for America, Amerykańska Izba Handlowa, Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego, Aerospace Industries Association, Amerykańskie Stowarzyszenie Podróżników i inne grupy wezwały do zmian w liście do doradcy prezydenta USA, Jeffa Zientsa. Grupy postulują zniesienie testów na COVID dla zaszczepionych podróżnych.

Badania przeprowadzone wśród pasażerów linii lotniczych wskazują, że testy przed wylotem są głównym czynnikiem wpływającym na decyzję o niepodejmowaniu podróży międzynarodowych. Ludzie po prostu nie chcą ryzykować, że nie będą w stanie wrócić do USA – napisali.

Biały Dom odmówił komentarza. Linie lotnicze Airlines for America, które reprezentują American Airlines, Delta Air Lines Inc, United Airlines Holdings i inne, powiedziały, że w zeszłym tygodniu liczba międzynarodowych podróży lotniczych spadła o 38% w porównaniu z poziomem z 2019 roku.

W grudniu administracja Bidena nałożyła surowsze zasady, wymagające od międzynarodowych podróżnych przybywających do Stanów Zjednoczonych uzyskania negatywnego testu na COVID-19 w ciągu jednego dnia od podróży. Zgodnie z wcześniejszymi zasadami, zaszczepieni podróżni mogli przedstawić negatywny wynik testu uzyskany w ciągu trzech dni od dnia wylotu.

Czytaj też: United Airlines zwolniło 593 osoby, bo się nie zaszczepiły na COVID-19

Zniesienie testów na COVID ratunkiem dla branży

Biały Dom i Centra Kontroli Chorób (CDC) wcześniej rozważały, ale nigdy nie narzuciły wymagań dotyczących dla Amerykanów, korzystających z lotów krajowych. W liście zauważono, że ponad 74,3 mln osób zachorowało na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że co najmniej 22% populacji miało wirusa.

Wyraźnie widać, że COVID jest szeroko rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych, a próby kontrolowania jego importu poprzez podróże lotnicze w dzisiejszych warunkach raczej nie zmienią tego faktu – napisano.

Linie lotnicze apelujące o zniesienie testów na COVID wskazują, że jeśli pojawiłyby się nowe groźne warianty wirusa, „testy przed odlotem można łatwo przywrócić”.

W liście odnotowano, że Unia Europejska zaleciła krajom członkowskim usunięcie ograniczeń w podróżowaniu wewnątrz Europy. Ponadto od 11 lutego Wielka Brytania zlikwiduje obowiązek testów na COVID przed odlotem, dla zaszczepionych podróżnych, którzy chcą wjechać do kraju.

Grupy stwierdziły, że „poprawa sytuacji w podróżach i lotnictwie zależy od tego, czy rząd podejmie kroki w celu usunięcia ograniczeń w podróżowaniu, które nie są już uzasadnione obecnymi okolicznościami”.

Czytaj też: Omikron w USA: Dlaczego tak wielu Amerykanów umiera na COVID-19?

Ograniczenia w podróży nie zmniejszają liczby nowych przypadków COVID

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button