Info z rynku

Castorama Express – nowy format sklepów z wyposażeniem Home Improvement

Castorama rusza z nową siecią sklepów stacjonarnych Castorama Express. Model ten oparty jest o system szybkich zakupów w sklepach o niewielkiej powierzchni. 

Castorama Express – nowy format sklepów w Polsce

Francuska sieć marketów budowlanych rozbudowuje nowy format. Filie popularnej marki będą jednak znacznie mniejsze niż te, które dotychczas powstawały w polskich miastach. Pierwsza Castorama Express została zlokalizowana na warszawskim Ursusie. Sieć oferuje w nim szeroki dostęp do podstawowych artykułów, oferta skierowana jest głównie dla drobnych majsterkowiczów. Można nabyć w nim niezbędne artykuły służące do wykończeń, instalacji czy przeprowadzania podstawowych prac ogrodowych.

Zobacz także: Niektóre sklepy Dino staną się wypożyczalnią sprzętu sportowego. Czy dzięki temu będą otwarte w niedziele?

Jak podaje sieć w oficjalnym komunikacie prasowym, format Express będzie charakteryzował się kompaktowym i czytelnym układem sklepu. Obszar każdej placówki nie będzie przekraczał 500 m kw. W mniejszych marketach zastosowano również niższe regały sklepowe, aby maksymalnie zwiększyć dostęp do produktów i tym samym skrócić czas zakupów. 

Castorama Express to placówki, które mają być alternatywą dla wielkopowierzchniowych sklepów zlokalizowanych na obrzeżach dużych miast. Dzięki nowej sieci francuska sieć wchodzi do dzielnic mieszkalnych, starając się stymulować sprzedaż w mniejszym zakresie. 

Zobacz także: E-commerce: Problemy wizerunkowe mogą przesądzić o przyszłości Wish

Inwestycje w CastoMaty

Francuska sieć inwestuje również w specjalne skrytki, zwane CastoMatami. Można w nich odebrać produkty zamówione za pośrednictwem sklepu internetowego. Podobne rozwiązanie w dużych miastach wdraża Bricomarché (Więcej: Kolejna sieć rozwija automaty paczkowe. Bricomaty już w niemal 100 lokalizacjach). Castorama skraca czas odbioru przesyłki do dwóch godzin od momentu złożenia zamówienia online. Odbiór zamówionego towaru odbywa się za pomocą przesłanego na numer telefonu kupującego kodem PIN.

Nowy format sklepów budowlanych ma być odpowiedzią na oczekiwania klientów. Sklepy oferują szeroki zakres wyposażenia sektora Home Improvement. Kompaktowy format oferuje klientom szybkie zakupy spośród 10 tys. produktów do wykończenia wnętrz dostępnych od ręki. Castorama w Ursusie jest 94. sklepem sieci w Polsce.

Żabka testuje elektryczną Scanię. Dostawy na terenie Warszawy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button