LotniczyTransport

Ryanair z ofertą biletów za 21,99 euro. Przewoźnik chce podtrzymać ruch pasażerski

Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił nową promocję na tanie bilety. Oferta zawiera 160 tysięcy biletów po 21,99 euro. Ryanair chce podtrzymać ruch pasażerski również po sezonie wysokim i złagodzić skutki trudnej sytuacji na europejskich lotniskach. 

Ryanair – tanie bilety poza szczytem sezonu

Po zakończeniu sezonu wysokiego, a więc od października do listopada Ryanair oferuje 160 tysięcy biletów lotniczych w cenie maksymalnej 21,99 euro. Dzięki akcji promocyjnej przewoźnik chce podtrzymać ruch również po zakończeniu wakacji.

Od soboty 30 lipca do poniedziałku 1 sierpnia przewoźnik będzie oferował w systemie połączenia na 750 trasach. Pomimo że podstawowa ustalona cena wynosi 21,99 euro, w ofercie można znaleźć również bilety w cenie 14,99 euro.

Zobacz także: Strajki pracowników Ryanair i easyJet w Hiszpanii. Ogromne zakłócenia

Tegoroczne problemy w branży lotniczej

Lotnictwo komercyjne przechodzi poważne problemy w tym roku. Wraz z rozpoczęciem się sezonu urlopowego rozpoczęły się strajki pracownicze. Linie lotnicze i lotniska po pandemii nie przygotowały się od strony kadr na powrót dużej liczby pasażerów. Tym samym w większych europejskich portach panuje aktualnie chaos (Więcej: Chaos w branży lotniczej. Szef IATA: Heathrow to banda idiotów).

Zobacz także: Ponad połowa ukraińskich uchodźców planuje powrót do domu w ciągu roku [RAPORT]

Według długoterminowej strategii biznesowej cała grupa Ryanair planuje obsłużyć nawet 225 milionów pasażerów w 2026 roku. Niskokosztowy przewoźnik aktualnie zmaga się ze strajkami m.in. w Hiszpanii, co paraliżuje ruch lotniczy na międzynarodowych trasach. Kadra chce wymusić zwiększenie płac i polepszenie warunków pracy. Pracownicy naziemni oraz personel pokładowy zwracają uwagę na zbyt dużą liczbę pasażerów w stosunku do pracowników. To kolejne protesty obejmujące zasięgiem całą Europę. Podobne problemy ma niemiecki przewoźnik Lufthansa (Więcej: Lufthansa odwołuje jutro większość lotów z Niemiec! Szykuje się chaos! oraz Trwa strajk w Lufthansie. Tylko 8 samolotów w powietrzu). Linie lotnicze w ciągu ostatniego miesiąca zmuszone były odwołać setki rejsów, narażając się na ogromne straty wizerunkowe. Nic nie wskazuje na to, że sytuacja unormuje się do końca sezonu wysokiego.

Ryanair bije kolejny rekord pasażerów. 15,9 mln osób w czerwcu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button