Transcash faktoring
E-commerce

DHL z ogromną inwestycją na lotnisku w Monachium. Obiekt za 104 mln euro

DHL rozpoczyna budowę obiektów logistycznych na gruntach wydzierżawionych od operatora portu lotniczego Flughafen München. DHL Express podaje, że inwestycja jest odpowiedzią na rosnący wolumen przesyłek. 

Inwestycja DHL Express na lotnisku w Monachium

DHL Express Germany rozpoczyna budowę inwestycji logistycznej na gruntach należących do lotniska w Monachium. Budynek, który powstaje na parkingach P 80 i P 80 West, będzie miał ponad 11 000 mkw. powierzchni. Dzięki temu obiekt będzie siedmiokrotnie większy od obecnego magazynu DHL Express w centrum cargo na lotnisku w Monachium.

Zobacz także: POPy DHL zawojowały Polskę! Jest ich ponad 13 tysięcy w całym kraju

Nowy obiekt jest odpowiedzią na wzrost e-commerce. Coraz większy wolumen obsługiwanych przesyłek wymagał powiększenia zaplecza operacyjnego. Wartość inwestycji wynosi 104 miliony euro. Markus Reckling, dyrektor zarządzający DHL Express Germany wyjaśnia, że projekt jest niezbędny z perspektywy rosnącego rynku. Obecna infrastruktura nie nadąża za wzrostem wolumenu importu i eksportu, biorąc pod uwagę obecne trendy cyfryzacji i globalizacji. Wydzierżawienie terenów lotniska ma być ważnym krokiem dla rozwoju firmy.

DHL

Zobacz także: Praca zdalna w Polsce nadal jest mało popularna, mimo że powinno być inaczej

Nowoczesna infrastruktura odpowiedzią na rosnący wolumen przesyłek

Obiekt będzie zaprojektowany tak, aby maksymalnie skracać czas obsługi przesyłek. Strefa operacyjna umożliwia dotarcie do samolotu zaparkowanego na płycie lotniska bezpośrednio do budynku. Rozplanowanie budynków umożliwia jednoczesną obsługę nawet 65 pojazdów dostawczych. Budynek DHL Express ma spełniać wysokie standardy ekologiczne. W całym kompleksie zostanie zainstalowana technologia oświetlenia LED. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w system fotowoltaiczny generujący 100 kW do zasilania serwerów i komputerów. Mają powstać również 32 stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt ma otrzymać certyfikat TAPA Class A, uznawany za najwyższy standard bezpieczeństwa frachtu lotniczego.

Florian Herrmann, szef bawarskiej Kancelarii Państwowej powiedział podczas ceremonii uroczystego wmurowania kamienia węgielnego, że inwestycja ta będzie wyznaczać nowe standardy i trendy w logistyce. Port lotniczy w Monachium będzie natomiast motorem napędowym regionu i całej Bawarii. Obiekt, który znajdzie się na lotnisku, jest realizacją szeroko zakrojonego planu inwestycyjnego DHL Express, który zakłada zwiększenie liczby najnowocześniejszych zakładów przetwarzania przesyłek w Niemczech – w tym w Dortmundzie, czy Bremie.

Idzie nowe? Kurierzy DHL w Polsce zaczęli rozwozić przesyłki rowerami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button