LotniczyTransport

Ryanair bije kolejny rekord pasażerów. 15,9 mln osób w czerwcu

Podczas gdy chaos nadal nęka europejską branżę lotniczą, irlandzki tani przewoźnik Ryanair idzie z całą siłą do przodu. W czerwcu 2022 roku linia obsłużyła 15,9 mln pasażerów, co stanowi nowy wewnętrzny rekord pasażerów. To 7% wzrost w porównaniu z rekordem pasażerskim przewoźnika sprzed pandemii, ustanowionym w sierpniu 2019 roku.

Nowy rekord pasażerów

Już maj był ekscytującym miesiącem dla Ryanaira. Był to trzeci miesiąc z rzędu, w którym Ryanair przekroczył analogiczny poziom ruchu co w 2019 roku. Jednak prawdziwy rekord pasażerów został pobity w czerwcu. Z 15,4 mln pasażerów irlandzki tani przewoźnik przewiózł więcej pasażerów niż w jakimkolwiek innym miesiącu w swojej 37-letniej historii. 15,9 mln to wzrost o 12% w stosunku do liczby pasażerów w czerwcu 2019 roku. Linia lotnicza dokonała tego wyczynu, przy zawieszonych operacjach na Ukrainie i nie obsługując nawet całej swojej sieci sprzed pandemii.

Pytanie tylko, czy Ryanair może osiągnąć trzeci rekordowy miesiąc z rzędu. Poprzednie dane sugerowałyby, że może to być możliwe. Historycznie rzecz biorąc, ruch pasażerski linii wzrasta w lipcu i sierpniu. Osiągnięcie 100% współczynnika załadunku jest prawie niemożliwe dla linii lotniczych, ponieważ oznaczałoby to sprzedaż każdego miejsca na każdym locie. Ryanair jest jednak blisko. Współczynnik obciążenia linii wyniósł 95% w czerwcu 2022 roku. Przy poprzednim rekordowym poziomie pasażerów w sierpniu 2019 r., linia zdołała wypełnić 97% wszystkich obsługiwanych miejsc, co sugeruje, że można zapewnić dalsze zyski z dotychczasowych operacji.

Czytaj też: Pracownicy Ryanaira planują strajk. W tle oskarżenia o łamanie praw pracowniczych

Gdzie Ryanair lata najczęściej?

Wielka Brytania była jednym z pierwszych krajów, które całkowicie zrezygnowały z wymogów podróży związanych z COVID-19, co pozwoliło najważniejszej bazie Ryanaira na pomyślne odbicie się od dna. Jak wynika z danych Cirium dotyczących rozkładów lotów, główna baza przewoźnika na lotnisku Londyn Stansted pozostaje jej najbardziej ruchliwą, z 5 245 odlotami zaplanowanymi na czerwiec (średnio 175 każdego dnia). Choć brzmi to imponująco, stanowi to jedynie 6% wszystkich czerwcowych odlotów Ryanair, co pokazuje, jak bardzo rozległa jest działalność linii. W sumie linia lotnicza wykonała w czerwcu 87 184 loty w całej swojej sieci obejmującej większość Europy i część Afryki Północnej. Odpowiada to około 2 900 odlotów w całej sieci w zeszłym miesiącu.

Czytaj też: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Chaos na brytyjskich lotniskach. Branża prosi o pomoc, ale rząd odmawia

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button