LotniczyTransport

Udany program zniżek studenckich Ryanair działa już szósty rok

Czy wyrażenia „tani przewoźnik” i „zniżka dla studentów” mogą być ze sobą powiązane? Najwyraźniej tak. Ryanair od sześciu lat oferuje 10% zniżki na przeloty członkom Erasmus Student Network, a partnerstwo będzie kontynuowane w przyszłości. Program zniżek studenckich Ryanair jest na tyle udany, że objął do tej pory ponad 600 000 rezerwacji lotniczych.

Jak działa program zniżek studenckich Ryanair?

W ramach programu Erasmus+ studenci otrzymują dofinansowanie na odbycie części studiów wyższych w innym kraju, przy czym program ten wykracza poza europejskich studentów i szkoły europejskie. Oczywiście, kiedy studenci studiują za granicą, muszą mieć możliwość podróżowania na swoją uczelnię i powrotu do domu w czasie wakacji. I tutaj na scenę wchodzi program zniżek studenckich Ryanair. Uprawnieni studenci, którzy są członkami Erasmus Student Network, mogą skorzystać z 10% zniżki na cztery rezerwacje Ryanair w jedną stronę lub dwie rezerwacje w obie strony. Studenci Erasmusa otrzymują również bezpłatną torbę rejestrowaną o wadze 20 kg, która może pozwolić pasażerowi na oszczędność nawet 60 euro.

Członkowie Erasmus Student Network mogą uzyskać dostęp do tych korzyści przy rezerwacji lotu z co najmniej 28-dniowym wyprzedzeniem w okresie od 1 września do 15 czerwca. Oczywiście, aby zarezerwować te loty, pasażerowie muszą posiadać ważną kartę ESN w momencie rezerwacji i lotu. Weryfikuje się to poprzez ręczną rejestrację w portalu My Ryanair. Wnioski są ręcznie porównywane z zapisami ESN, co zajmuje czasem kilka dni.

Czytaj też: Ryanair z ofertą biletów za 21,99 euro. Przewoźnik chce podtrzymać ruch pasażerski

Zdrowy rozsądek i oddanie

Dyrektor marketingu Dara Brady, zasugerował, że program zniżek studenckich Ryanair jest zdroworozsądkowy dla przewoźnika ze względu na typowy profil podróżnych korzystających z programu.

Mamy studentów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze światem i być może nie są jeszcze finansowo ustatkowani. Cały ich plan polega na tym, aby dostać się z punktu a do b tak tanio, jak to możliwe i wydawać pieniądze, jakie mają, gdy już tam dotrą. Płacą mniej, a nasz produkt jest dla nich idealny. Istnieje wiele podobieństw między tą grupą podróżującą a naszym modelem biznesowym. Podczas gdy reszta biznesu jest zakorzeniona w podstawach utrzymywania naszych kosztów i opłat na jak najniższym poziomie, uważamy, że właściwą jest zapłata za podróż studentów, którzy starają się rozwijać swoją edukację. W szerszym schemacie naszej działalności jest to stosunkowo niewielka, ale dobra rzecz do zrobienia – stwierdził.

Partnerstwo Ryanair z Erasmus Student Network wkracza już w szósty rok, biorąc pod uwagę jego wcześniejszy sukces. Odkąd partnerstwo zostało uruchomione w 2017 roku, do tej pory odbyło się już ponad 600 000 rezerwacji ESN. Biorąc pod uwagę, że Ryanair odnotowuje rekordową liczbę pasażerów z miesiąca na miesiąc, wydaje się, że to partnerstwo będzie się nadal umacniać.

Czytaj też: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Ryanair bije kolejny rekord pasażerów. 15,9 mln osób w czerwcu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button