E-commerce

Active Ants otwiera centrum logistyczne w Wielkiej Brytanii

Holenderska firma fulfillmentowa Active Ants ogłosiła, że we wrześniu otworzy swoje piąte centrum logistyczne. Po dwóch lokalizacjach w Holandii oraz ekspansji w Belgii i Niemczech, firma zajmie się teraz Anglią.

Active Ants otwiera centrum logistyczne w Wielkiej Brytanii

Ekspansja Active Ants do Wielkiej Brytanii ma charakter strategiczny. Firma wierzy, że handel elektroniczny w Wielkiej Brytanii jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących rynków. Dodatkowo, Northampton jest centralnie położone.

To centrum logistyki handlu elektronicznego w Wielkiej Brytanii Przybycie do Northampton pozwoli nam zwiększyć naszą obecność. Docelowo chcemy stać się najlepszą firmą fulfillmentową w Europie – mówi współzałożyciel Jeroen Dekker.

Według Dekkera, to połączenie sprawia, że Northampton jest idealną lokalizacją dla działalności fulfillment. Podczas poszukiwania nowej lokalizacji ważne dla firmy było również to, aby można było w niej wykonywać zrównoważone i zautomatyzowane prace.

Będziemy się znajdować w pobliżu naszych klientów i mamy dobre połączenia z dystrybutorami ostatniej mili – dodaje.

Czytaj też: Amazon planuje zainwestować miliard dolarów w logistykę i robotykę

Automatyzacja pracy w Active Ants

Podobnie jak w innych zakładach firmy, czynności takie jak magazynowanie, kompletowanie zamówień, pakowanie i sortowanie są zautomatyzowane. Podczas kompletacji zamówień pracownicy pracują razem z robotami, co sześć lat temu pozwoliło firmie Active Ants wyróżnić się na tle konkurencji. Przyjmowanie towarów i przetwarzanie zwrotów odbywa się ręcznie.

W zakładzie w Northampton będzie również używana zgrzewarka z wbudowaną drukarką. Dekker wyjaśnia, że oznacza to, że każdy sprzedawca internetowy może otrzymać własne pudełko z nadrukiem. Kolejną zaletą jest fakt, że nie ma już konieczności przechowywania w magazynie wstępnie zadrukowanych pudełek.

Dzięki temu nasi klienci oszczędzają koszty, a także zmniejszają wpływ na środowisko – dodaje Dekker.

Nie jest tajemnicą, że Active Ants w coraz większym stopniu koncentruje się na klientach międzynarodowych. Z ponad pięcioma milionami zamówień rocznie, firma jest już jedną z większych firm realizujących zamówienia w Holandii. Ten sam cel przyświeca jej w pozostałej części Europy, dla której od kilku lat optymalizuje swoją działalność transgraniczną.

Dzięki lokalnym oddziałom możemy obsługiwać konsumentów w najszybszy i najbardziej efektywny sposób – mówi Dekker.

Czytaj też: Robotyzacja polskich firm jest na żałośnie niskim poziomie

Robot dostawczy Swiss-Mile ma zoptymalizować system dostaw w mieście

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button