Lidl otwiera swoje największe regionalne centrum logistyczne
Nowy obiekt mieści się w Houghton Regis w Luton
Lidl zainwestował około 350 milionów euro w swoje nowe centrum logistyczne w Luton. To pierwsze w pełni zautomatyzowane centrum w kraju. Nowy obiekt pozwoli na codziennie dostawy ponad 9 400 palet do 150 sklepów.
Lidl otwiera nowe centrum logistyczne
Lidl otworzył swoje największe na świecie regionalne centrum logistyczne w brytyjskim Luton. Z informacji przekazanej w komunikacie prasowym brytyjskiego oddziału firmy wynika, że w nowy projekt zainwestowano około 350 milionów euro. W ten sposób brytyjski oddział Lidla kontynuuje rozbudowę swojej infrastruktury, aby sprostać rosnącej liczbie klientów na Wyspach.
Czytaj też: Magazyn 7R na Pomorzu w pełni wynajęty! Kto nowym klientem?
Jak informuje portal Logistik Heute, nowy obiekt mieści się w Houghton Regis w Luton, i codziennie wysyłanych jest z niego ponad 9 400 palet do 150 sklepów. W porównaniu do istniejących centrów dystrybucyjnych, które obsługują od 60 do 80 sklepów, to ogromna zmiana. Jest to też pierwszy automatyczny magazyn brytyjskiego Lidla. Automatyzacja umożliwia przechowywanie większej ilości towarów i zwiększenie pojemności centrum.
Przez moje 26 lat w Lidlu miałam okazję pracować nad niezwykłymi projektami, ale żaden z nich nie wywołuje takiej dumy, jak ten. Widoczne efekty pracy włożonej w ten projekt i świadomość, że przyniesie on korzyści lokalnej gospodarce, w tym pozwoli na stworzenie 1500 nowych miejsc pracy, są naprawdę czymś wyjątkowym – powiedziała Jennifer Davidson, regionalna dyrektor ds. nowego centrum dystrybucyjnego Lidla.
Będzie ekologicznie
Jak informuje portal Logistik Heute, Lidl wyposażył swoje centrum logistyczne w panele słoneczne, które mają wygenerować rocznie 2 miliony kilowatogodzin energii elektrycznej. W określonych miesiącach magazyn będzie działać wyłącznie na energii słonecznej. Dodatkowo, cała flota dostawcza będzie napędzana biogazem pozyskiwanym z odpadów spożywczych. Wcześniej dyskont otworzył cztery centra dystrybucyjne: w Motherwell, Peterborough, Doncaster i w drugiej lokalizacji w Belvedere.
Czytaj też: Budownictwo w Polsce nadal w dobrej kondycji, ale szybko hamuje
Branża magazynowa odgrywa istotną rolę w globalnym łańcuchu dostaw, ale jednocześnie generuje znaczący udział emisji gazów cieplarnianych. W ostatnich latach pojawiło się coraz więcej inicjatyw mających na celu dekarbonizację tego sektora, a to z powodu zwiększającej się świadomości ekologicznej oraz rosnącej presji ze strony przepisów dotyczących ochrony środowiska. Jednym z kluczowych kroków w kierunku dekarbonizacji jest wprowadzenie bardziej zrównoważonych praktyk w zarządzaniu magazynami.
Znajdziesz nas w Google NewsSEGRO Logistics Park Poznań wynajęty na dłużej. Firma przedłuża umowę