PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceIntralogistyka

Amazon korzysta z AI w magazynach. Wykrywa uszkodzenia

Jak dotąd Amazon wdrożył sztuczną inteligencję w dwóch centrach logistycznych

Amazon wykorzysta sztuczną inteligencję AI w dwunastu magazynach. Gigant e-commerce wykorzystuje tę technologię do analizowania przedmiotów pod kątem uszkodzeń przed wysyłką. Dzięki temu firma zmniejszy liczbę uszkodzonych produktów wysyłanych do klientów, a także przyspieszy proces kompletacji zamówień.

Amazon wykorzystuje AI w magazynach

Obecnie to pracownicy magazynu tego internetowego giganta są odpowiedzialni za ręczne sprawdzanie przedmiotów pod kątem oznak zużycia podczas procesu kompletacji zamówień. Jak informuje portal Ecommerce News, teraz Amazon testuje wykorzystanie AI w magazynach, w celu wykrycia uszkodzeń.

Sprawdzanie uszkodzeń ręcznie może być czasochłonne, biorąc pod uwagę, że większość przedmiotów jest w dobrym stanie. To wymaga umysłowego zaangażowania, ponieważ oczywiście szuka się czegoś, co jest rzadkie i nie jest głównym zadaniem pracownika – powiedział Jeremy Wyatt, dyrektor nauk stosowanych w Amazon Robotics.

Według firmy, mniej niż jeden na tysiąc obsługiwanych przedmiotów jest uszkodzony. Jednak całkowita liczba uszkodzeń jest znacząca, ponieważ firma obsługuje około 8 miliardów paczek rocznie. Gigant e-commerce ostatnio zautomatyzował swoje magazyny, a w obliczu trudności ze znalezieniem pracowników, niedawno wprowadził roboty do swoich magazynów w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Amazon: Cyfrowe euro przyspieszy innowacje w Europie

Amazon wprowadza ten system w 12 lokalizacjach

Jak dotąd Amazon wdrożył sztuczną inteligencję w dwóch centrach logistycznych. Jak informuje portal Ecommerce News, obecnie firma wprowadza ten system w 10 innych lokalizacjach w Ameryce Północnej i Europie. Według firmy, sztuczna inteligencja jest trzy razy skuteczniejsza w wykrywaniu uszkodzeń niż pracownik magazynu.

Sztuczna inteligencja została zaprogramowana przy użyciu zdjęć nieuszkodzonych przedmiotów porównywanych z uszkodzonymi przedmiotami. W ten sposób nauczono ją rozróżniać nienaruszone produkty od tych, które mają jakieś wady. Przedmioty są sprawdzane podczas procesu kompletacji i pakowania zamówień. Jeśli coś jest uszkodzone, przedmiot jest przekazywany pracownikowi, który sprawdzi go ręcznie.

Według jednego z przedstawicieli Amazon, firma obecnie skupia się również na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w celu przyspieszenia dostaw poprzez minimalizację odległości między produktami a klientami. Jeśli produkt jest bliżej klientów, Amazon będzie w stanie dostarczyć go tego samego lub następnego dnia, tak jak oferuje to w usłudze Prime.

Amazon koncentruje się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w celu przyspieszenia dostaw, poprzez minimalizację odległości między swoimi produktami a klientami – powiedział jeden z czołowych przedstawicieli firmy w rozmowie z CNBC.

 

Czytaj też: PIE: Wartość inwestycji w sztuczną inteligencję spadła w 2022 r.

Oszuści piszą fejkowe recenzje na Amazon przy pomocy ChatGPT 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button