DrogowyTransport

Kolejne bardzo duże zamówienie na ciężarówki Freightliner

Wszystkie ciężarówki Freightliner są zasilane bateryjnie i posiadają zasięg 370 km

Firma Daimler Truck North America zdobyła kontrakt na dostarczenie 200 bezemisyjnych ciężarówek Freightliner dla Velocity Truck Rental & Leasing. Ciężarówki Freightliner już teraz są wykorzystywane w portach Los Angeles i Long Beach.

Velocity Truck otrzyma ciężarówki Freightliner

Amerykańska firma Velocity Truck Rental & Leasing złożyła zamówienie na 125 ciężarówek Freightliner eCascadia i 75 Freightliner eM2. Wszystkie ciężarówki Freightliner są zasilane bateryjnie i posiadają zasięg 370 km. Jak informuje portal Electrive, firma zdecydowała się na wersję z największą baterią. W maju zeszłego roku Daimler Truck North America zaprezentował wersję produkcyjną eCascadii, a już w listopadzie tego samego roku pierwsze egzemplarze zostały dostarczone do amerykańskich klientów.

Większa eCascadia to w pełni elektryczna wersja najlepiej sprzedającej się ciężarówki klasy 8 w Ameryce Północnej, przystosowanej do dostaw na krótkich dystansach i na trasach ostatniej mili. Przy masie całkowitej 37,2 tony (40 ton) ma elektryczny napęd osi opracowany w USA przez spółkę zależną Daimlera, Detroit ePowertrain – poinformowała firma.

Czytaj też: Chiński producent elektryków odnotował 11-krotny wzrost zysków

Velocity inwestuje w elektryczne ciężarówki 

Z kolei eM2 wejdzie do produkcji dopiero w tym roku. Velocity opisuje ciężarówkę jako zaprojektowaną do regionalnych tras odbioru i dostaw.  Jak informuje portal Electrive, łącznie modele Freightliner eCascadia i eM2 przejechały ponad 1,5 miliona mil.

Zespół Velocity dokonuje znacznych inwestycji, aby pomóc swoim klientom flotowym z powodzeniem zintegrować pojazdy elektryczne o średniej i dużej ładowności z ich działalnością. Jako jeden z największych partnerów dealerskich DTNA, Velocity wnosi również wartość dodaną jako zorientowany na rozwiązania członek naszej grupy zadaniowej EV, identyfikując taktyczne metody elektryfikacji większej liczby flot w sektorze komercyjnym – powiedział David Carson, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu DTNA.

Cała flota 200 zamówionych ciężarówek z napędem akumulatorowym ma wyjechać na ulice do 2025 r. Pierwszych pięć ciężarówek Freightliner eCascadia jest obecnie wdrażanych w firmie Arrowlink Logistics w celu obsługi odbiorów i dostaw w portach w Los Angeles i Long Beach.

Nasz zespół jest podekscytowany możliwością zintegrowania bezemisyjnych ciężarówek Freightliner eCascadia z naszymi operacjami transportu portowego. Velocity Truck Rental & Leasing ułatwiło naszemu zespołowi cały proces i pomogło nam określić odpowiednie konfiguracje ciężarówek dla naszych tras, zapewniło szkolenie dla naszych kierowców i wsparło nas w opracowaniu planu ładowania naszych ciężarówek – powiedział Kevin Kuo, prezes Arrowlink USA.

Czytaj też: Przegrana zielonych aktywistów. Biden łamie obietnicę i zatwierdza projekt Willow

Gigantyczne zamówienie DAF! Elektryki pojadą na Wyspy

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button