DrogowyTransport

Chiński producent elektryków odnotował 11-krotny wzrost zysków

Pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych w Chinach, BYD wyprzedził także Teslę

Chiński producent pojazdów elektrycznych BYD odnotował aż 11-krotny wzrost zysków w czwartym kwartale. Firma umocniła pozycję wśród liderów na rynku krajowym.

BYD potwierdza ogromny wzrost zysków 

Wynik netto chińskiego producenta za okres październik-grudzień wyniósł 7,3 miliarda juanów (4,42 miliarda złotych) w porównaniu z 602 milionami juanów (364,57 mln zł) rok wcześniej. Jak informuje Reuters, w całym zeszłym roku BYD odnotował wzrost zysków netto o 446% do 16,6 mld juanów (10,05 mld zł).

Marża zysku brutto na samochodach i produktach pokrewnych, które stanowiły 77% całkowitej sprzedaży BYD w ubiegłym roku, wzrosła do 20,4%. Z takimi wynikami chiński producent samochodów może wkrótce prześcignąć Volkswagena, który w ubiegłym roku był najlepiej sprzedającą się marką samochodów osobowych w Chinach. Jednak BYD odebrał mu tę koronę w lutym.

Czytaj też: Brytyjska fabryka BYD nie powstanie. Brexit zniechęcił producenta

Chiński producent samochodów wyprzedza Teslę

Pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych w Chinach, BYD wyprzedził także Teslę. Chiński producent odpowiadał za 41% sprzedaży wszystkich nowych samochodów energetycznych w pierwszych dwóch miesiącach roku. Dla porównania firma Elona Muska odpowiadała tylko za 8%.

Pomimo wyzwań związanych ze spadkiem popytu, BYD spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży nowych pojazdów i znacznego wzrostu udziału w rynku. Firma planuje wprowadzić na rynek bardziej konkurencyjne produkty i dalej ulepszać swoje możliwości dostawcze, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Samochody elektryczne w Chinach są coraz bardziej popularne, a w ciągu ostatnich kilku lat branża ta dynamicznie się rozwija. Rząd chiński wprowadził szereg zachęt, w tym subsydiów dla producentów i kupujących, aby zwiększyć popyt na pojazdy elektryczne i ograniczyć zanieczyszczenie powietrza w kraju. Wielu chińskich producentów samochodów, takich jak BYD, NIO i Geely, stawia na stały rozwój pojazdów elektrycznych.

Czytaj też: Plan Chin na 2023 rok? 12 mln nowych miejsc pracy

Hyundai prezentuje autonomicznego robota ładującego samochody elektryczne

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button