PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Gigantyczne zamówienie DAF! Elektryki pojadą na Wyspy

Ciężarówki idealnie nadają się do dystrybucji miejskiej i regionalnej

Brytyjska firma Asset Alliance zamówiła łącznie 1500 nowych ciężarówek od holenderskiego producenta DAF. I chociaż większość z nich to pojazdy z silnikiem Diesla, co najmniej 75 to ciężarówki elektryczne. Pierwsze elektryczne ciężarówki DAF zostaną dostarczone jeszcze w tym roku.

Elektryczne ciężarówki DAF trafią do Asset Alliance Group

Jak poinformował portal Electrive, brytyjska firma Asset Alliance zamówiła elektryczne ciężarówki najnowszej generacji DAF XF, XG i XG+ o zasięgu do 500 km. Co prawda ciężarówki nie są jeszcze fizycznie dostępne na rynku, ale ich produkcja rozpocznie się wiosną. DAF Trucks zaznaczyło w komunikacie prasowym, że zamówienie obejmuje również pojazdy serii DAF LF o zasięgu 270 km, nadające się do dystrybucji miejskiej i regionalnej.

Zamówienie stanowi ogromne zobowiązanie dla Asset Alliance Group i DAF, podkreślając silne relacje, którymi cieszymy się od wielu lat oraz zaangażowanie na rzecz środowiska i zerowej emisji – powiedział Willie Paterson, dyrektor generalny Asset Alliance Group.

Czytaj też: Scania wprowadza cyfrową deskę rozdzielczą w ciężarówkach

Szereg modeli od DAF

Według producenta XD Electric idealnie nadaje się do ciężkiego transportu i posiada napędy elektryczne o mocy od 170 do 350 kW w zależności od potrzeb klienta. Ponadto pojazd wyposażony jest w akumulatory o zasięgu od 200 do ponad 500 kilometrów, które można ładować z mocą do 325 kW.

Asset Alliance Group zamawia elektryczne ciężarówki od firmy DAF
DAF

Z kolei DAF LF Electric również jest przeznaczony do ciężkiego transportu dystrybucyjnego, ale ciężarówka jest znacznie niższa niż ta z serii XD Electric.  Jak informuje Electrive, 19-tonowa ciężarówka o ładowności niemal 12 ton pojawiła się w ofercie producenta już we wrześniu 2021 roku.

Wielkość transakcji i zaangażowanie firmy DAF w zeroemisyjne pojazdy elektryczne świadczy o naszym zaufanym partnerstwem z Asset Alliance Group i opiera się na wieloletniej współpracy biznesowej. Jako wiodący na rynku producent pojazdów użytkowych w Wielkiej Brytanii, jesteśmy zachwyceni możliwością dostarczenia w ciągu trzech lat szeregu modeli elektrycznych i wysokoprężnych, które spełnią wymagania związane z przewozami długodystansowymi i dystrybucją. Te ciężarówki w wyjątkowy sposób wykorzystują nowe przepisy dotyczące masy i wymiarów, aby zapewnić wiodącą w swojej klasie wydajność, zarówno w wersji elektrycznej, jak i wysokoprężnej – powiedział Russell Patmore, dyrektor ds. sprzedaży ciężarówek w DAF UK.

Czytaj też: Akcje na europejskiej giełdzie spadają! Rynek w panice?

Pierwsze ciężarówki Volvo w Afryce. Firma podbije Maroko?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button