DrogowyTransport

Pierwsze ciężarówki Volvo w Afryce. Firma podbije Maroko?

Maroko ma ambitne cele klimatyczne, oparte na dużych inwestycjach w energię odnawialną

Volvo Trucks dostarcza swój pierwszy ciężki elektryczny samochód ciężarowy do Maroka. Klientem jest firma zajmująca się wywozem śmieci Arma. Jak wskazuje portal Automotive World, to pierwsze ciężarówki z napędem akumulatorowym od Volvo, które będą eksploatowane komercyjnie w Afryce.

Pierwsze elektryczne ciężarówki Volvo w Afryce

Popularność ciężarówek elektrycznych rośnie obecnie na całym świecie. Europa i Stany Zjednoczone są liderami w dziedzinie wdrażania elektrycznych pojazdów, ale przejście na bardziej zrównoważony transport rozpoczyna się również w innych częściach świata. Portal Automotive World poinformował, że Volvo Trucks dostarczył właśnie swój pierwszy ciężki elektryczny samochód ciężarowy do Maroka. To pierwsze ciężarówki Volvo z napędem elektrycznym w Afryce.

Jesteśmy dumni, żę wraz z naszym klientem Armą i miastem Rabat podejmujemy pierwszy krok w kierunku bardziej zrównoważonego transportu elektrycznego w Maroku i w całej Afryce. To wyraźnie pokazuje, że ciężarówki o zerowej emisji mają do odegrania ważną rolę w wielu częściach świata. Volvo jest pierwszą globalną marką z ciężkimi elektrycznymi samochodami ciężarowymi w komercyjnej eksploatacji w Afryce. Posiadamy najszerszą gamę elektrycznych samochodów ciężarowych w branży, co już dziś umożliwia elektryfikację dużej części transportu ciężkiego – mówi Martin Nilsson, dyrektor zarządzający Volvo Trucks Maroko.

Produkowany seryjnie samochód ciężarowy o zerowej emisji będzie wykorzystywany do odbioru odpadów przez firmę Arma w Rabacie. Ciężarówka elektryczna Volvo FE zastąpi dotychczasowy samochód ciężarówy z silnikiem Diesla. Dzięki temu na typowej trasie będzie można zaoszczędzić około 30 ton CO2 rocznie.

Czytaj też: Madryt dofinansuje szkolenie kierowców ciężarówek. Brakuje ludzi

Ambitne plany Maroka

Maroko ma ambitne cele klimatyczne, oparte na dużych inwestycjach w energię odnawialną. Kraj jest liderem w dziedzinie energii słonecznej. Ponadto jest domem dla największej na świecie elektrowni skoncentrowanej energii słonecznej, Noor Quarzazate.

Jesteśmy dumni, że jako pierwsza firma z sektora gospodarki odpadami w Maroku i w Afryce zdecydowaliśmy się zainwestować w zrównoważoną mobilność we współpracy z Volvo Trucks. Robiąc krok w kierunku elektryfikacji naszej floty samochodów ciężarowych, Arma zmniejsza swój ślad węglowy, pokazując po raz kolejny nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Nasze intencje są jasne: będziemy nadal inwestować w innowacje, które pomogą zmniejszyć emisję i przyniosą korzyści środowisku, jednocześnie wspierając naszych klientów w realizacji ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Youssef Ahizoune, dyrektor generalny Arma Group.

Jak wskazuje portal Automotive World, ciężarówka Volvo FE Electric to jeden z sześciu całkowicie elektrycznych modeli samochodów ciężarowych Volvo, będących już w produkcji seryjnej. Volvo Trucks posiada najszerszą linię elektrycznych samochodów ciężarowych dostępnych dla transportu komercyjnego. Firma ma ambitne cele. Zakłada, że w 2030 r. 50% wszystkich sprzedawanych przez nią nowych samochodów ciężarowych będzie miało napęd elektryczny.

Czytaj też: AfriGo, czyli własna karta płatnicza Nigerii. Kraj dąży do bezgotówkowego społeczeństwa

Chińczycy zaprezentowali pojazdy elektryczne z silnikami w kołach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button