PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport
Gorące newsy

Kanadyjskie GLS też kupuje elektryki. Firma dostała dotację na zakup

Dzięki nowym pojazdom firma oszczędzi do 400 ton emisji gazów cieplarnianych rocznie

Firma GLS Canada zamówiła cztery elektryczne ciężarówki Lion6, które zostały zaprojektowane, opracowane i zbudowane lokalnie przez firmę Lion Electric. Cztery samochody elektryczne zastąpią obecnie używane przez GLS Canada samochody z silnikiem diesla.

Elektryczne ciężarówki Lion6 trafią do GLS

Firma podała, że dwie elektryczne ciężarówki Lion6 będą używane przez kierowców GLS w Quebecu, a pozostałe dwie będą używane na Zachodzie Kanady przez Rosenau Transport, który został przejęty przez GLS w 2021 roku.

Jesteśmy niezwykle dumni, że do naszej floty dołączymy samochody Lion6, które zostały zaprojektowane, opracowane i zbudowane przez Lion Electric w Kanadzie. Cieszymy się, że wspieramy lokalny biznes i promujemy lokalną gospodarkę, jednocześnie zmniejszając nasz ślad węglowy – powiedział Rick Barnes, prezes GLS Canada.

Firma przewiduje, że dzięki nowym pojazdom oszczędzi do 400 ton emisji gazów cieplarnianych rocznie, co odpowiada niemal 80 samochodom na drodze lub oszczędności 40 000 litrów paliw kopalnych rocznie. Jak informuje portal Electrive, poza zmniejszeniem emisji, nowe pojazdy zmniejszają zanieczyszczenie hałasem i mają pozytywny wpływ na jakość powietrza.

Czytaj też: Wreszcie ruszyła seryjna produkcja ciężarówek Volta Zero

Firma beneficjentem Programu Zrównoważonego Rozwoju i Mobilności

GLS Canada kontynuuje pracę nad osiągnięciem zerowej emisji jako beneficjent Programu Zrównoważonego Rozwoju i Mobilności Miasta Montreal.

Miasto Montreal jest dumne, że przyczynia się do ekologicznej transformacji biznesów w Montrealu poprzez inicjatywy takie jak Program Zrównoważonego Rozwoju i Mobilności. Projekt GLS będzie stanowić przykład dla innych firm – powiedział Luc Rabouin, odpowiedzialny za rozwój gospodarczy i biznes, wiedzę, innowacje i projektowanie w komitecie wykonawczym Miasta Montreal.

Jak informuje portal Electrive, plan środowiskowy GLS Canada położył nacisk na redukcję i unikanie emisji z długoterminowym celem osiągnięcia zerowych emisji do 2045 roku. Miasto Montreal przyznało firmie grant w wysokości nieco ponad 1 miliona dolarów na wsparcie rozwoju pierwszego w Kanadzie Eco-Hubu GLS. Projekt ten obejmuje instalację infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, wdrożenie działań zwiększających efektywność energetyczną i redukujących ilość odpadów oraz dodanie zieleni.

Jesteśmy podekscytowani, że rozpoczynamy pierwszą fazę projektu. To duże wsparcie dla naszych ostatnich zakupów pojazdów elektrycznych pomoże nam przejść na bardziej ekologiczną flotę – powiedziała Melanie Camara, dyrektor ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w GLS Canada.

Czytaj też: Kanada nie chce TikToka. Aplikacja zakazana na urządzeniach rządowych

Niemiecki producent wykorzysta elektryczne przyczepy chłodnicze

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button