DrogowyTransport
Gorące newsy

Wreszcie ruszyła seryjna produkcja ciężarówek Volta Zero

Zakład produkcyjny Volta Trucks należy do Steyr Automotive

Volta Trucks potwierdziło rozpoczęcie produkcji seryjnej całkowicie elektrycznego modelu Volta Zero we współpracy z partnerem produkcyjnym Steyr Automotive. Seryjna produkcja Volta Zero stanowi najważniejszy kamień milowy dla firmy Volta Trucks.

Rozpoczęła się seryjna produkcja ciężarówek Volta Zero

Firma Volta Trucks potwierdziła rozpoczęcie produkcji seryjnej całkowicie elektrycznej ciężarówki Volta Zero o ładowności 16 ton, wraz z partnerem produkcyjnym Steyr Automotive. Seryjna produkcja Volta Zero została uruchomiona po przeprowadzeniu intensywnych testów na prototypach tej elektrycznej ciężarówki.

Początkowa partia pojazdów zostanie wykorzystana do programu testów Volta Zero Driving Experience, w ramach którego floty transportowe będą mogły na dłuższy czas wypożyczyć ciężarówki, aby zrozumieć, jak model średniej wielkości elektrycznej ciężarówki będzie pasował do ich operacji. Po rozpoczęciu produkcji produkowane pojazdy będą poddawane rygorystycznej i szczegółowej kontroli jakości oraz testom, a pierwsze zamówione przez klientów ciężarówki powinny zostać dostarczone w III kwartale 2023 roku.

Volta Trucks przywitał na terenie zakładu produkcyjnego w Steyr austriacką Minister ds. Klimatu, Ochrony Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii Leonore Gewessler, która uczestniczyła w ważnym etapie finalnych przygotowań do rozpoczęcia produkcji całkowicie elektrycznej Volta Zero.

Od dziś w Steyr wytwarzane są nowoczesne, przyjazne dla klimatu e-ciężarówki Volta Zero. To pokazuje, że e-mobilność przynosi ogromne szanse dla Austrii i Europy: więcej ochrony klimatu, lepszą jakość życia w naszych miastach i nowe miejsca pracy. Jestem naprawdę dumna, że ta produkcja odbywa się w Austrii – podkreśliła minister Leonore Gewessler po wizycie w fabryce.

Czytaj też: Niemcy przyznają dotacje na zakup e-ciężarówek Volta Zero

Ciężarówki zaprojektowane dla logistyki miejskiej

Zakład produkcyjny Volta Trucks należy do Steyr Automotive. Po rozległym procesie przetargowym Steyr Automotive został wybrany w sierpniu 2021 roku ze względu na swoje doświadczenie w produkcji pojazdów użytkowych, istniejące zakłady produkcyjne i szybkość wejścia na rynek. Steyr Automotive oferuje więc firmie Volta Trucks ponad 100 lat doświadczenia w produkcji pojazdów użytkowych.

Volta Zero to pierwszy na świecie całkowicie elektryczny pojazd o ładowności 16 ton, zaprojektowany specjalnie dla logistyki miejskiej, który zmniejsza negatywny wpływ transportu towarowego na środowisko w centrach miast. Volta Zero został zaprojektowany od podstaw z zasięgiem czysto elektrycznym wynoszącym 150-200 km.

Czytaj też: Niemcy chcą ciąć wydatki socjalne, podczas gdy co 5. dziecko żyje w ubóstwie

Volta uzyskała europejską homologację! Kiedy ruszy produkcja?

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button