PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Po ogromnych stratach, Malaysia Airlines notuje ogromne zyski

Całkowity przychód Malaysia Airlines potroił się w porównaniu do 2021 roku

Po wcześniejszych stratach w wysokości 173 milionów dolarów, przewoźnik Malaysia Airlines osiągnął ogromne zyski w wysokości 125 milionów dolarów. To jedno z najlepszych kwartalnych wyników przewoźnika z ostatnich dwóch dziesięcioleci.

Ogromne zyski Malaysia Airlines

Malaysia Airlines planuje pełną odbudowę operacyjną w Chinach i Azji Północnej w tym roku. Linia lotnicza spodziewa się, że pojemność na całej sieci osiągnie poziom sprzed pandemii do końca 2023 roku. Takie oczekiwania pojawiły się po tym, jak jej spółka matka, Malaysia Aviation Group, osiągnęła jeden z najlepszych kwartalnych wyników finansowych z ostatnich dwóch dziesięcioleci.

Jak informuje portal Simple Flying, spółka-matka Malaysia Airlines odnotowała znaczącą poprawę sytuacji finansowej, uzyskując w ubiegłym roku zyski operacyjne w wysokości około 125 milionów dolarów, co skutecznie zniwelowało straty operacyjne w wysokości 173 milionów dolarów, zanotowane w 2021 roku. Powrót do zysków odnotowano pomimo wyższych cen paliwa, kosztów pracy i słabszej waluty.

Mimo że poziomy pojemności lotów w zeszłym roku były znacznie niższe w porównaniu do czasów sprzed pandemii, Malaysia Aviation Group przypisuje zyski silnemu popytowi, wyższemu wynikowi w segmencie pasażerskim i cargo oraz skutecznemu zarządzaniu kosztami z optymalizacją przepływów gotówki.

Poprawy we wszystkich innych segmentach biznesowych przyczyniły się również do całorocznych zysków. Jak dodaje Simple Flying, całkowity przychód Malaysia Airlines potroił się w porównaniu do 2021 roku, podtrzymywany przez bardziej stabilny popyt w sektorze międzynarodowym, pomimo nieznacznego zmniejszenia globalnego popytu na przewóz towarów.

Czytaj też: Iberia mocno zwiększy zatrudnienie przed sezonem wakacyjnym

Linia zwiększyła liczbę lotów

Chociaż Malaysia Aviation Group nie podało konkretnych szczegółów, podzieliło się informacją, że w ubiegłym roku przewoźnik przetransportował około 9,9 miliona pasażerów w porównaniu z 1,7 miliona przewiezionych w 2021 roku. Współczynnik obłożenia pasażerów również się poprawił, notując wzrost z 46% do 75%.

Zwiększono również pojemność do konkretnych destynacji. Przykładem jest dodanie przez Malaysia Airlines drugiego dziennego lotu bezpośredniego między międzynarodowym lotniskiem Kuala Lumpur a międzynarodowym lotniskiem Doha Hamad we współpracy z Qatar Airways. Takie rozszerzenie siatki połączeń pozwala Malaysia Airlines na dalszy wzrost swojej sieci i wzmocnienie połączeń z Ameryką Północną, Europą i Afryką.

Jak informuje portal Simple Flying, członek sojuszu Oneworld obecnie działa na szacunkowo 85% poziomie pojemności sprzed pandemii i jest optymistyczny co do powrotu do całkowitej pojemności w Chinach i Azji Północnej do końca czerwca tego roku. Spodziewa się, że ogólny poziom pełnej pojemności na całej swojej sieci powróci do stanu sprzed pandemii jeszcze przed końcem tego roku.

Czytaj też: Kraje rozwijające się i rynki wschodzące cierpią w obliczu silnego dolara

SWISS wykorzysta sztuczną inteligencję do liczenia pasażerów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button