E-commerce

Amazon planuje zainwestować miliard dolarów w logistykę i robotykę

Firma Amazon ogłosiła, że uruchamia Amazon Industrial Innovation Fund, program inwestycyjny typu venture, który będzie wspierał „na wszystkich etapach” firmy pracujące nad technologią mającą na celu zwiększenie szybkości dostaw w handlu elektronicznym oraz poprawę doświadczenia pracowników magazynów i logistyki. Amazon planuje zainwestować w logistykę i robotykę miliard dolarów.

Amazon planuje zainwestować miliard dolarów

Amazon planuje zainwestować miliard dolarów w firmy rozwijające technologie w zakresie logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw i bezpieczeństwa. Firma z Seattle stara się mieć oko na nowe pomysły, które mogą pomóc w jego podstawowej działalności. W ramach inwestycji zostanie uruchomiony Amazon Industrial Innovation Fund, program inwestycyjny typu venture, który będzie wspierał „na każdym etapie” firmy pracujące nad technologią mającą na celu zwiększenie szybkości dostaw w handlu elektronicznym i poprawę doświadczenia pracowników magazynów i logistyki.

Amazon nie sprecyzował, w ile firm zamierza zainwestować, ani nie podał harmonogramu programu. Alex Ceballos Encarnacion, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego, powiedział jednak we wpisie na blogu, że docelowe firmy mogą współpracować z Amazon lub zdecydować się na samodzielny rozwój.

Cieszymy się, że możemy pomóc w rozwoju tych technologii, ponieważ zakupy online stają się jeszcze ważniejsze dla ludzi, którzy szukają większej wygody i oszczędności czasu – powiedział.

Czytaj też: Pracownicy Amazon w New Jersey przeprowadzą wybory związkowe

Amazon inwestuje od dawna

Grupa ds. rozwoju korporacyjnego firmy Amazon ma długą historię kupowania udziałów w innych firmach, w tym kilku partnerów firmy Amazon. Strategia ta pozwala firmie Amazon na badanie nowych i rozwijających się technologii oraz na udział w zyskach z rozwoju, który może być następstwem współpracy z gigantycznym detalistą.

W ostatnich latach Amazon starał się publicznie powiązać pracę tej grupy z priorytetami korporacyjnymi, między innymi inwestując w oprogramowanie do rozpoznawania głosu i mowy poprzez fundusz Alexa Fund oraz fundusz o wartości 2 miliardów dolarów przeznaczony na technologie klimatyczne. Nowy fundusz koncentruje się na doświadczeniach pracowników w momencie, gdy Amazon spotyka się z krytyką ze strony polityków i związków zawodowych za szybkie tempo pracy i wysoki wskaźnik wypadków w niektórych zakładach logistycznych.

Czytaj też: Amazon wydaje na badania i rozwój 5 razy więcej niż cała Polska

Amazon Europe unika podatku dochodowego od sprzedaży

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button