MorskiTransport

Dodatkowe miliony na projekty infrastruktury portowej w USA

Administracja Morska Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych (MARAD) ogłosiła, że w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Portowej (PIDP) dostępnych jest obecnie do 684,3 miliona dolarów dotacji, które zostaną przyznane na zasadzie konkursu na projekty infrastruktury portowej w USA, zwiększające bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność przepływu towarów do, przez, wokół lub w obrębie portu.

Dodatkowe środki na projekty infrastruktury portowej w USA

Administracja Morska Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych (MARAD) opublikowała ogłoszenie o możliwości finansowania (NOFO), ogłaszając dostępność 450 milionów dolarów na program PIDP w ramach Bipartisan Infrastructure Law. Z kolei FY 2022 Appropriations Act przyznał dodatkowe 234,3 mln dolarów na finansowanie programu. Pieniądze te zostały dodane do NOFO i będą mogły zostać wydane na dotacje na projekty infrastruktury portowej w USA.

Kwota 684,3 mln dolarów przeznaczona na granty w ramach programu PIDP na rok 2022 jest najwyższą kwotą, jaką kiedykolwiek udostępniono na ten program. Do otrzymania dofinansowania kwalifikują się projekty infrastruktury portowej w USA, które usprawniają przepływ towarów do, przez i wokół portów w przybrzeżnych portach morskich, portach rzecznych i portach Wielkich Jezior. Ponadto ustawa Bipartisan Infrastructure Law rozszerzyła listę kwalifikujących się projektów o takie, które wyraźnie obejmują projekty ograniczające lub eliminujące związane z portami emisje zanieczyszczeń lub gazów cieplarnianych.

Jest to największa roczna kwota finansowania PIDP w historii, która pomoże poprawić nasze łańcuchy dostaw, przyspieszyć bezpieczny, wydajny i niezawodny przepływ towarów, a ostatecznie przyczyni się do tego, że towary staną się bardziej przystępne cenowo dla Amerykanów – przekazała MARAD.

Czytaj też: Rząd USA zainwestuje 14 miliardów dolarów we wzmocnienie portów

Wielomiliardowe inwestycje

Łącznie dwustronna ustawa infrastrukturalna zainwestuje 17 miliardów dolarów w projekty infrastruktury portowej w USA, takie jak porty i drogi wodne, a także w odbudowę amerykańskich dróg, mostów i torów kolejowych, modernizację i rozbudowę transportu publicznego, modernizację narodowych portów i lotnisk, poprawę bezpieczeństwa, pomoc w walce z kryzysem klimatycznym, sprawiedliwość ekologiczną oraz inwestycje w społeczności, które zbyt często pozostawały w tyle. Administracja Bidena przekonuje, że przyczynią się one do tworzenia dobrze płatnych miejsc pracy oraz do zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju gospodarki, aby pomóc wszystkim w osiągnięciu sukcesu w nadchodzących dziesięcioleciach.

Pod przywództwem prezydenta Bidena dokonujemy jedynej w swoim rodzaju inwestycji w nasze porty i infrastrukturę intermodalną, aby szybciej przemieszczać towary, wzmocnić odporność łańcucha dostaw, wspierać witalność gospodarczą zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym, a także przeciwdziałać zmianom klimatycznym – powiedziała p.o. administratora ds. morskich Lucinda Lessley.

Czytaj też: Oceanix Busan: Korea Południowa buduje samowystarczalne pływające miasto

Joe Biden zakazuje rosyjskim statkom wstępu do portów USA

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button