LotniczyTransport

Cathay Pacific oczekuje stabilizacji przewozów cargo po pandemii

Hongkoński przewoźnik lotniczy jest "na właściwej ścieżce" do pełnego odzyskania sił

Cathay Pacific prognozuje, że działalność cargo będzie się stabilizować po wyjątkowo udanych wynikach osiągniętych w okresie pandemii. Hongkońska linia lotnicza sygnalizuje jednak pozytywne perspektywy w dziedzinie przewozów lotniczych w drugiej połowie roku.

Cathay Pacific liczy na stabilizację przewozów cargo

Patrick Healy, przewodniczący Cathay Pacific, przekazał podczas prezentacji wyników za pierwsze półrocze, że segment przewozów cargo nadal będzie się stabilizować po rekordowych poziomach osiągniętych w czasie pandemii.

Jeśli chodzi o naszą działalność przewozu towarów, spodziewamy się, że będzie ona nadal się stabilizować w porównaniu z wyjątkowymi poziomami z ostatnich trzech lat. Niemniej jednak oczekujemy, że w drugiej połowie 2023 roku utrzymamy solidną wydajność, a wraz z końcem trzeciego kwartału nastąpi pewna poprawa w zakresie przewozu towarów, gdy zbliżymy się do tradycyjnego okresu szczytowego – powiedział Healy, odnosząc się do perspektyw biznesu przewozu towarów lotniczych w Cathay Pacific.

Czytaj też: Wyniki Cathay Pacific rozczarowują. Co z planem odbudowy?

Jak Asia Cargo News, w pierwszej połowie roku linie Cathay zanotowały spadek przychodów z przewozu towarów o 11,6% do 1,3 mln dolarów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Healy dodał, że wynika to ze „słabszego globalnego rynku przewozu lotniczego towarów”.

Tymczasem pojemność – mierzona w dostępnych kilometrach towarowych ton (AFTKs) – wzrosła o 117,6%, a ruch, mierzony w kilometrach towarowych tonokilometrów (RFTKs), wzrósł o 83,0%. W ciągu tego okresu całkowita masa towarów wzrosła o 23,8% do 651 tysięcy ton w porównaniu z tą samą sześciomiesięczną fazą w ubiegłym roku. Przewoźnik podał, że wskaźnik wykorzystania ładowności wyniósł 63,8% w porównaniu z 75,8% w pierwszej połowie ubiegłego roku.

Cathay Pacific dąży do stabilizacji sprzed pandemii

Jak Asia Cargo News, Healy stwierdził, że hongkoński przewoźnik lotniczy jest „na właściwej ścieżce” do pełnego odzyskania sił, co potwierdza trend wzrostu w większości segmentów biznesowych.

Pierwsza połowa roku była pozytywnym okresem dla Grupy Cathay, ponieważ pracowaliśmy nad odbudową połączeń w hongkońskim międzynarodowym węźle lotniczym po pełnym ponownym otwarciu granic w Hongkongu i na kontynencie chińskim – dodał.

Czytaj też: USA liderem eksportu surowców energetycznych na świecie!

Healy poinformował, że w pierwszej połowie roku linia lotnicza osiągnęła 50% poziomu przewozów pasażerskich sprzed pandemii, obejmując 70 miejsc docelowych w marcu. Dodał też, że Cathay również jest „na właściwej ścieżce”, aby osiągnąć cel 70% poziomu przewozów pasażerskich sprzed pandemii, obejmujący 80 miejsc docelowych do końca 2023 roku.

Chociaż nadal jesteśmy tylko częściowo w trakcie naszego procesu odbudowy, nasze wyniki za pierwsze sześć miesięcy roku dowodzą, że jesteśmy na właściwej ścieżce – dodał przewodniczący Cathay.

Hawajski przewoźnik przygotowuje się do usługi cargo dla Amazon

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button