LotniczyTransport

Izraelski przewoźnik El Al zwiększył swoje zyski o… 1000%

W ramach swojego pięcioletniego planu, izraelski przewoźnik ma zamiar rozbudować swoją flotę

Izraelski przewoźnik EL AL ogłosił zyski za drugi kwartał tego roku. Z istotnym wzrostem przychodów i rosnącym popytem pasażerów, linie lotnicze zwiększyły zysk o… 1000%.

EL AL zwiększyły zyski operacyjne 

Linie lotnicze El Al osiągnęły zyski operacyjne w wysokości 90 milionów dolarów w drugim kwartale tego roku, w porównaniu do 9,4 miliona dolarów w tym samym kwartale zeszłego roku. Przychody za drugi kwartał tego roku wyniosły 630 milionów dolarów, co stanowi znaczny wzrost o 22% w porównaniu do przychodów w wysokości 516 milionów dolarów osiągniętych w odpowiednim kwartale ubiegłego roku.

Linie lotnicze uzyskały również zysk brutto w wysokości 58,8 miliona dolarów, w porównaniu ze stratą brutto w wysokości około 17 milionów dolarów w drugim kwartale zeszłego roku. Łącznie przychody za pierwszy sześciomiesięczny okres tego roku wyniosły szacunkowo 1,12 miliarda dolarów.

Czytaj też: Izraelski przewoźnik El Al notuje zysk pierwszy raz od pandemii

Mimo że poziomy przepustowości są nadal nieco poniżej poziomów sprzed pandemii, izraelski przewoźnik narodowy ogłosił najwyższy zysk od czasu prywatyzacji linii lotniczej około dwóch dekad temu. Co więcej, linie lotnicze zdają się być na dobrej drodze ku temu, aby osiągnąć szacowaną prognozę przychodów na bieżący rok w wysokości prawie 2,5 miliarda dolarów.

Po udanym pierwszym kwartale, który stanowił dobry punkt startowy, cieszymy się, że prezentujemy rekordowe wyniki za drugi kwartał, który był drugim najbardziej udanym kwartałem dla firmy od czasu jej debiutu na giełdzie. Dzięki stabilizacji przychodów i surowym działaniom usprawniającym w trakcie pandemii, podążamy właściwą drogą, aby utrzymać stabilność finansową – mówi Dina Ben Tal Ganacia, Dyrektor Generalny EL AL.

Izraelski przewoźnik rozbudowuje swoją flotę 

Dwa miesiące temu przewoźnik podpisał umowę współpracy z linią lotniczą Delta Air Lines, której celem jest zapewnienie bardziej wygodnych połączeń dla pasażerów podróżujących między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi. Linie lotnicze zainteresowały się również kwestią zrównoważonego rozwoju po tym, jak po raz pierwszy weszły na rynek Paliw Lotniczych Zrównoważonych (SAF).

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

W ramach swojego pięcioletniego planu, izraelski przewoźnik ma zamiar rozbudować swoją flotę z obecnych 46 samolotów do co najmniej 59 do 2028 roku, jednakże linie lotnicze nie mają obecnie żadnych zamówień na samoloty. Mimo że EL AL było głównym operatorem samolotów Boeing od momentu powstania w 1948 roku, firma rozważa potencjalną modernizację floty krótkodystansowej poprzez zastąpienie starszych Boeingów 737-800 nowymi Airbusami A321neo.

Niecodzienny sojusz katarskich, hiszpańskich i brytyjskich linii 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button