Kolejowy

Czeska spółka RegioJet uruchamia nocny pociąg z Warszawy do Berlina i Holandii

RegioJet to prywatny czeski przewoźnik, który obsługuje regularne i nocne trasy na terenie Czech i Europy Środkowej i Środkowo-Wschodniej. Jak informuje Brussels Times, spółka planuje otwarcie nowej trasy do nadmorskiej Ostendy. Połączenie będzie kursowało z Warszawy przez Pragę, Brukselę, Amsterdam, Berlin i Drezno.

Jak informuje prasa branżowa, potencjalnymi przystankami na nocnej trasie będą także postoje w Brugii, Gandawie-Saint-Peter, Brukseli-Midi, Brukseli-Centralnej i Antwerpii-Centralnej w Belgii. Według planów odjazd został zaplanowany z Warszawy w późnych godzinach wieczornych. Trasa jest częścią holenderskiej inicjatywy European Sleeper.

Rozkład nocnego pociągu RegioJet z Warszawy do Brukseli

Kongres 590: PKP Intercity zakupi 23 szybkie pociągi jeżdżące 250 km/h

Według informacji podanych przez portal Rynek Kolejowy połączenie ma odjeżdżać z Warszawy wieczorem, a następnie przejedzie m.in. przez Łowicz, Kutno, Konin, Wrześnię, Poznań i Świebodzin. Tuż przed północą pociąg RegioJet ma pojawić się w Berlinie:

W Niemczech jest jeszcze postój w Hanowerze (1:16). Do Amsterdamu pociąg dojedzie na godzinę 6:01, zatrzyma się przy ważnym międzynarodowym lotnisku Schiphol (6:20) i po kilku postojach dotrze go Brukseli Central (8:39). Zatrzyma się jeszcze w Gandawie (9:17), Brugii (9:41) i skończy bieg w nadmorskiej Ostendzie (9:56). W kurs powrotny pociąg uda się z Ostendy o godzinie 18:04. Wyjazd z Brukseli zaplanowano na 19:20, a z Amsterdamu na 21:54. W Berlinie pociąg zamelduje się o 5:51.

Współinicjator nowej trasy Elmer van Buuren, wyjaśnił mediom, że:

Zamiarem jest, jeśli będzie to możliwe dla regulatorów i jeśli otrzymamy dobry rozkład jazdy, dodanie odcinka do pociągu do Pragi. Odcinek ten będzie następnie kontynuowany z Berlina do Warszawy.

Istnieje możliwość, że po wypełnieniu wszelkich formalności trasa będzie dostępna już na przełomie 2021/2022. Przyznają to przedstawiciele spółki RegioJet, jednakże firma ma już spore sukcesy na tym polu. Na przykład 28 maja firma otwiera nocne połączenie z Pragi do chorwackiego Splitu z przystankami w Budapeszcie i Zagrzebiu. Według informacji z lokalnych mediów wynika, że oferta cieszy się ogromną popularnością, a 20 tysięcy pierwszych biletów bardzo szybko się wyprzedało.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button