PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport

RegioJet uruchamia nocny pociąg na trasie Warszawa – austriackie Alpy

Pasażerowie RegioJet pod koniec bieżącego roku będą mogli wyjechać w nocną trasę z Warszawy do ośrodków narciarskich w Alpach. Przedstawiciel przewoźnika twierdzi, że połączenie będzie jechało ze stolicy Polski do Innsbrucka przez Bogumin i Brzecław.

Jak przekonuje portal zdopravy.cz RegioJet proponuje swoim klientom połączenie do Alp, ze względu na duże zainteresowanie tą trasą. Jak przekonuje prezes firmy, Radima Jančury:

W zimie czartery latają między Warszawą a Innsbruckiem na wyjazdy narciarskie, zatem widać, że jest tu rynek. Pociąg mógłby być tańszą i wygodniejszą alternatywą dla pasażerów.

Spółka rozważa także przystanki w Ostrawie lub Breclavie z Pragi. Do miasta dojeżdżałby skład, który wyjeżdżałby z Warszawy.

RegioJet obecnie zaczął rozmowy z austriackimi ośrodkami narciarskimi, które mają stale współpracować z przewoźnikiem i oferować bonusy dla pasażerów. Jančura twierdzi bowiem, że trasa zimowa może być hitem nadchodzącego sezonu.

W ubiegłym roku RegioJet uzyskał pozwolenie na kursowanie pociągów z Polski i planował otwarcie trasy do Przemyśla na granicy polsko-ukraińskiej. Niestety z powodu pandemii nie doszło jeszcze do inauguracji. Jančura przekazał, że mimo to:

Mamy gotową linię i wierzymy, że otworzymy ją jeszcze w tym roku.

Inspiracją dla przewoźnika do uruchomienia tej trasy był sukces ubiegłorocznych pociągów do Chorwacji. Połączenie udowodniło bowiem, że wiele osób jest skłonnych wybrać dłuższą podróż pociągiem zamiast dłuższego dojazdu samochodem nad morze.

Czeska spółka RegioJet uruchamia nocny pociąg z Warszawy do Berlina i Holandii

RegioJet ogłosił również więcej planów nocnych tras z noclegiem. Dotyczy to między innymi pociągów nocnych do Holandii i Belgii, które mają zostać uruchomione najpóźniej w grudniu przyszłego roku.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button