Transport

Port Nowy Jork ustanowił nowy miesięczny rekord wolumenu kontenerów

Port Nowy Jork i New Jersey odnotował najwyższy w historii miesięczny wolumen przeładunku kontenerów w marcu. Tak wysoki wynik jest wywołany gwałtownym wzrostem importu do Stanów Zjednoczonych. Było to możliwe dzięki odciągnięciu ruchu z innych portów Zachodniego Wybrzeża USA.

O rekordzie poinformowały władze portu 5 maja. Całkowita przepustowość wyniosła 789 776 TEU 20-stopowych kontenerów w marcu. Pobiło to tym samym poprzedni rekord miesięczny z października 2020 roku o 34 339 TEU (1 = kontener ok. 39 m³).

Port Nowy Jork i New Jersey osiąga kolejne rekordowe wyniki mimo pandemii

Tym samym marcowy rekord był wyższy o 40,8% wyższa od wyniku z zeszłego roku, kiedy to pandemia COVID-19 wstrzymała ruch do portów w całych Stanach Zjednoczonych. Tym samym inne porty przeładunkowe w USA także osiągnęły górny pułap przeładunkowy. Przykładem jest Los Angeles, który także osiąga bardzo wysokie wskaźniki.

USA: W Port Canaveral szczepią wszystkich marynarzy przeciwko COVID-19

Ponadto, jak zaznaczono w komunikacie prasowym, obecny wynik jest także aż o 35% wyższy, niż w marcu 2019. Puste kontenery w porcie Nowy Jork i New Jersey wzrosły w marcu o 77,5 proc. i wyniosły łącznie 267 542 TEU. Jak poinformowały władze portowe w oficjalnym komunikacie:

Odzwierciedla to potrzebę repozycjonowania pustych kontenerów na całym świecie w celu zapewnienia sprzętu niezbędnego do obsługi silnego popytu na ładunki.

Z kolei Port Nowy Jork i New Jersey osiągnął całkowity wolumen importu w marcu rzędu 393 159 TEU. Oznacza to wzrost o 44,8% w stosunku do roku poprzedniego. Na przykład samochody przewiezione przez port w Nowym Jorku i New Jersey wyniosły w marcu 46 686 sztuk. Stanowi to wzrost o 10,7 procent w porównaniu z marcem 2020 roku. Wolumen samochodów w okresie od stycznia do marca 2021 r. był o 11,5 proc. większy niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

 Źródło: The Hellenic Shipping News

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button